Publicitate

ALIMENTARA LA BRESC S.R.L.

CUI: 35660557 J26/237/2016 SRL Mureş, Sat Breaza, Comuna Breaza
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 35660557
Cod înmatriculare J26/237/2016
EUID ROONRC.J26/237/2016
Data înmatriculării 2016-02-17
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Mureş, Sat Breaza, Comuna Breaza, BREAZA, 351, 547135

Țară: România
Județ: Mureş
Localitate: Sat Breaza, Comuna Breaza
Stradă: BREAZA
Număr: 351
Cod poștal: 547135

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.739.073 RON 1.739.073 RON 1.495.231 RON 227.209 RON 243.842 RON 400.107 RON 191.278 RON 208.829 RON 358.020 RON 46.983 RON 158.642 RON 22.672 RON 0 RON 4.896 RON 2
2024 1.979.859 RON 1.979.859 RON 1.736.929 RON 203.209 RON 242.930 RON 850.682 RON 434.192 RON 416.490 RON 561.228 RON 289.454 RON 202.613 RON 61.683 RON 0 RON 0 RON 3
2025 2.458.674 RON 2.458.680 RON 2.287.383 RON 141.649 RON 171.297 RON 335.616 RON 194.708 RON 140.908 RON 258.433 RON 77.183 RON 50.900 RON 24.822 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (3)

LUCA IONUŢ-GHEORGHE
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului
LUCA CRISTINA EMILIA
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului
MAN EMILIA
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (33)

Lideri din domeniu

Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 984 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
2,46 M RON
Rezultat Net 2025
141,6 K RON
Total Active 2025
335,6 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,74 M RON 1,98 M RON 2,46 M RON
Venituri totale 1,74 M RON 1,98 M RON 2,46 M RON
Cheltuieli totale 1,50 M RON 1,74 M RON 2,29 M RON
Rezultat net 227,2 K RON 203,2 K RON 141,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,78 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,83 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,17 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,84 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,35 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate194,7 K RON (58%)
Active circulante140,9 K RON (42%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri50,9 K RON
Creanțe24,8 K RON
Numerar65,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 48,30
Durata stocaj (zile) 8
Rotație creanțe (ori/an) 99,05
Durata încasare (zile) 4

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
7,0%
Marjă netă
5,8%
ROA
42,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 47,0 K RON 400,1 K RON 11,7%
2024 289,5 K RON 850,7 K RON 34,0%
2025 77,2 K RON 335,6 K RON 23,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,74 M RON 1,98 M RON 2,46 M RON ▲ 24,2%
Rezultat net 227,2 K RON 203,2 K RON 141,6 K RON ▼ 30,3%
Total active 400,1 K RON 850,7 K RON 335,6 K RON ▼ 60,5%
Capitaluri proprii 358,0 K RON 561,2 K RON 258,4 K RON ▼ 54,0%
Datorii totale 47,0 K RON 289,5 K RON 77,2 K RON ▼ 73,3%
Lichiditate curentă 4,44 1,44 1,83 ▲ 26,9%
Marjă netă (%) 13,06 10,26 5,76 ▼ 43,9%
Scor bonitate 87 77 85 ▲ 10,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (141,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,78 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate