Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LEVI TOUR SRL
Date generale
Adresă
România, Mureş, Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Str. PRINCIPALA, 1217, A1, 2, 4328
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 174.590 RON | 174.590 RON | 155.340 RON | 17.504 RON | 19.250 RON | 378.193 RON | 171.181 RON | 207.012 RON | 226.270 RON | 151.923 RON | 0 RON | 10.700 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 226.450 RON | 226.499 RON | 163.806 RON | 60.428 RON | 62.693 RON | 425.942 RON | 217.104 RON | 208.838 RON | 286.698 RON | 139.244 RON | 0 RON | 18.050 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 247.925 RON | 247.925 RON | 173.723 RON | 70.837 RON | 74.202 RON | 482.013 RON | 144.842 RON | 337.171 RON | 357.535 RON | 124.478 RON | 0 RON | 29.223 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 331.580 RON | 331.580 RON | 222.246 RON | 106.017 RON | 109.334 RON | 566.883 RON | 78.139 RON | 488.744 RON | 463.553 RON | 103.330 RON | 200 RON | 37.113 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 374.555 RON | 374.555 RON | 277.625 RON | 93.183 RON | 96.930 RON | 722.778 RON | 56.240 RON | 666.538 RON | 556.735 RON | 166.043 RON | 200 RON | 87.907 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 475.376 RON | 475.412 RON | 346.102 RON | 121.808 RON | 129.310 RON | 854.658 RON | 150.618 RON | 704.040 RON | 632.130 RON | 222.528 RON | 0 RON | 68.922 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 535.464 RON | 535.489 RON | 424.175 RON | 100.737 RON | 111.314 RON | 924.397 RON | 78.159 RON | 846.238 RON | 710.644 RON | 213.753 RON | 0 RON | 91.621 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4939 — Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Top format din 141 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 174,6 K RON | 226,5 K RON | 247,9 K RON | 331,6 K RON | 374,6 K RON | 475,4 K RON | 535,5 K RON |
| Venituri totale | 174,6 K RON | 226,5 K RON | 247,9 K RON | 331,6 K RON | 374,6 K RON | 475,4 K RON | 535,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 155,3 K RON | 163,8 K RON | 173,7 K RON | 222,2 K RON | 277,6 K RON | 346,1 K RON | 424,2 K RON |
| Rezultat net | 17,5 K RON | 60,4 K RON | 70,8 K RON | 106,0 K RON | 93,2 K RON | 121,8 K RON | 100,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 581,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,96 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,96 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,53 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,32 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,84 |
| Durata încasare (zile) | 63 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 151,9 K RON | 378,2 K RON | 40,2% |
| 2020 | 139,2 K RON | 425,9 K RON | 32,7% |
| 2021 | 124,5 K RON | 482,0 K RON | 25,8% |
| 2022 | 103,3 K RON | 566,9 K RON | 18,2% |
| 2023 | 166,0 K RON | 722,8 K RON | 23,0% |
| 2024 | 222,5 K RON | 854,7 K RON | 26,0% |
| 2025 | 213,8 K RON | 924,4 K RON | 23,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 174,6 K RON | 226,5 K RON | 247,9 K RON | 331,6 K RON | 374,6 K RON | 475,4 K RON | 535,5 K RON | ▲ 12,6% |
| Rezultat net | 17,5 K RON | 60,4 K RON | 70,8 K RON | 106,0 K RON | 93,2 K RON | 121,8 K RON | 100,7 K RON | ▼ 17,3% |
| Total active | 378,2 K RON | 425,9 K RON | 482,0 K RON | 566,9 K RON | 722,8 K RON | 854,7 K RON | 924,4 K RON | ▲ 8,2% |
| Capitaluri proprii | 226,3 K RON | 286,7 K RON | 357,5 K RON | 463,6 K RON | 556,7 K RON | 632,1 K RON | 710,6 K RON | ▲ 12,4% |
| Datorii totale | 151,9 K RON | 139,2 K RON | 124,5 K RON | 103,3 K RON | 166,0 K RON | 222,5 K RON | 213,8 K RON | ▼ 3,9% |
| Lichiditate curentă | 1,36 | 1,50 | 2,71 | 4,73 | 4,01 | 3,16 | 3,96 | ▲ 25,1% |
| Marjă netă (%) | 10,03 | 26,68 | 28,57 | 31,97 | 24,88 | 25,62 | 18,81 | ▼ 26,6% |
| Scor bonitate | 77 | 90 | 100 | 100 | 87 | 95 | 95 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (100,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.96), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 581,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.