Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AUTO TGM SHOP S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Mureş, Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, NOUĂ, 3, A, 3, 10, 547530
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 445.916 RON | 445.998 RON | 458.559 RON | −12.561 RON | −12.561 RON | 53.312 RON | 7.224 RON | 46.088 RON | 37.439 RON | 15.873 RON | 8.331 RON | 8.338 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 1.019.859 RON | 1.020.249 RON | 964.408 RON | 50.087 RON | 55.841 RON | 119.417 RON | 4.609 RON | 114.808 RON | 87.526 RON | 31.891 RON | 29.459 RON | 11.920 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 1.167.374 RON | 1.167.411 RON | 1.116.760 RON | 43.103 RON | 50.651 RON | 121.409 RON | 7.884 RON | 113.525 RON | 103.454 RON | 18.710 RON | 18.578 RON | 25.191 RON | 0 RON | 755 RON | 2 |
| 2024 | 1.376.439 RON | 1.376.434 RON | 1.321.636 RON | 46.001 RON | 54.798 RON | 183.676 RON | 37.115 RON | 146.561 RON | 101.023 RON | 83.231 RON | 25.958 RON | 21.925 RON | 0 RON | 578 RON | 2 |
| 2025 | 1.089.069 RON | 1.089.333 RON | 1.064.808 RON | 20.370 RON | 24.525 RON | 151.105 RON | 25.439 RON | 125.666 RON | 78.132 RON | 73.491 RON | 31.078 RON | 4.874 RON | 0 RON | 518 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4532 — Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
Top format din 95 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 445,9 K RON | 1,02 M RON | 1,17 M RON | 1,38 M RON | 1,09 M RON |
| Venituri totale | 446,0 K RON | 1,02 M RON | 1,17 M RON | 1,38 M RON | 1,09 M RON |
| Cheltuieli totale | 458,6 K RON | 964,4 K RON | 1,12 M RON | 1,32 M RON | 1,06 M RON |
| Rezultat net | −12,6 K RON | 50,1 K RON | 43,1 K RON | 46,0 K RON | 20,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,51 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,71 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,29 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,22 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,06 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 35,04 |
| Durata stocaj (zile) | 10 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 223,44 |
| Durata încasare (zile) | 2 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 15,9 K RON | 53,3 K RON | 29,8% |
| 2022 | 31,9 K RON | 119,4 K RON | 26,7% |
| 2023 | 18,7 K RON | 121,4 K RON | 15,4% |
| 2024 | 83,2 K RON | 183,7 K RON | 45,3% |
| 2025 | 73,5 K RON | 151,1 K RON | 48,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 445,9 K RON | 1,02 M RON | 1,17 M RON | 1,38 M RON | 1,09 M RON | ▼ 20,9% |
| Rezultat net | −12,6 K RON | 50,1 K RON | 43,1 K RON | 46,0 K RON | 20,4 K RON | ▼ 55,7% |
| Total active | 53,3 K RON | 119,4 K RON | 121,4 K RON | 183,7 K RON | 151,1 K RON | ▼ 17,7% |
| Capitaluri proprii | 37,4 K RON | 87,5 K RON | 103,5 K RON | 101,0 K RON | 78,1 K RON | ▼ 22,7% |
| Datorii totale | 15,9 K RON | 31,9 K RON | 18,7 K RON | 83,2 K RON | 73,5 K RON | ▼ 11,7% |
| Lichiditate curentă | 2,90 | 3,60 | 6,07 | 1,76 | 1,71 | ▼ 2,9% |
| Marjă netă (%) | -2,82 | 4,91 | 3,69 | 3,34 | 1,87 | ▼ 44,0% |
| Scor bonitate | 64 | 90 | 85 | 80 | 65 | ▼ 18,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (20,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,51 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.