CERTENERGO DESIGN SRL
Date generale
Adresă
România, Mureş, Municipiul Târgu Mureş, PANDURILOR, 1, A, 15, 540506
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 130.550 RON | 130.550 RON | 120.452 RON | 8.818 RON | 10.098 RON | 33.885 RON | 892 RON | 32.993 RON | 9.058 RON | 24.827 RON | 11 RON | 14.911 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 143.550 RON | 143.550 RON | 119.104 RON | 20.605 RON | 24.446 RON | 35.518 RON | 0 RON | 35.518 RON | 20.845 RON | 14.673 RON | 3 RON | 3.200 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 122.441 RON | 122.441 RON | 113.608 RON | 7.413 RON | 8.833 RON | 21.539 RON | 0 RON | 21.539 RON | 7.653 RON | 13.886 RON | 34 RON | 1.500 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
Lideri din domeniu
Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 471 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 130,6 K RON | 143,6 K RON | 122,4 K RON |
| Venituri totale | 130,6 K RON | 143,6 K RON | 122,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 120,5 K RON | 119,1 K RON | 113,6 K RON |
| Rezultat net | 8,8 K RON | 20,6 K RON | 7,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 124,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,55 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,55 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,44 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,55 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3.601,21 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 81,63 |
| Durata încasare (zile) | 5 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 24,8 K RON | 33,9 K RON | 73,3% |
| 2024 | 14,7 K RON | 35,5 K RON | 41,3% |
| 2025 | 13,9 K RON | 21,5 K RON | 64,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 130,6 K RON | 143,6 K RON | 122,4 K RON | ▼ 14,7% |
| Rezultat net | 8,8 K RON | 20,6 K RON | 7,4 K RON | ▼ 64,0% |
| Total active | 33,9 K RON | 35,5 K RON | 21,5 K RON | ▼ 39,4% |
| Capitaluri proprii | 9,1 K RON | 20,8 K RON | 7,7 K RON | ▼ 63,3% |
| Datorii totale | 24,8 K RON | 14,7 K RON | 13,9 K RON | ▼ 5,4% |
| Lichiditate curentă | 1,33 | 2,42 | 1,55 | ▼ 35,9% |
| Marjă netă (%) | 6,75 | 14,35 | 6,05 | ▼ 57,8% |
| Scor bonitate | 62 | 100 | 65 | ▼ 35,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 124,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.