Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
BEST ROOF RESTAURĂRI S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Mureş, Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, PĂRĂULUI, 610, 547565
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 7.840 RON | 7.840 RON | 0 RON | 7.629 RON | 7.840 RON | 8.015 RON | 0 RON | 8.015 RON | 7.804 RON | 211 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 50.500 RON | 50.500 RON | 3.681 RON | 45.334 RON | 46.819 RON | 58.304 RON | 0 RON | 58.304 RON | 53.138 RON | 5.166 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
Raport Economico-Financiar
2020–20211. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,8 K RON | 50,5 K RON |
| Venituri totale | 7,8 K RON | 50,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 3,7 K RON |
| Rezultat net | 7,6 K RON | 45,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2022 (regresie liniară): 93,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2021
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 11,29 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 11,29 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 11,29 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 11,29 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2021)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2021)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 211 RON | 8,0 K RON | 2,6% |
| 2021 | 5,2 K RON | 58,3 K RON | 8,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2021
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,8 K RON | 50,5 K RON | ▲ 544,1% |
| Rezultat net | 7,6 K RON | 45,3 K RON | ▲ 494,2% |
| Total active | 8,0 K RON | 58,3 K RON | ▲ 627,4% |
| Capitaluri proprii | 7,8 K RON | 53,1 K RON | ▲ 580,9% |
| Datorii totale | 211 RON | 5,2 K RON | ▲ 2.348,3% |
| Lichiditate curentă | 37,99 | 11,29 | ▼ 70,3% |
| Marjă netă (%) | 97,31 | 89,77 | ▼ 7,7% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | ▲ 9,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2021 (45,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (11.29), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2022 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 93,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2021.