Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
HEAVY MACHINERY RENT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Mureş, Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, NOUĂ, 80, 547525
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 200 RON | 0 RON | 200 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 200 RON | 0 RON | 200 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 200 RON | 0 RON | 200 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 200 RON | 0 RON | 200 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 120.000 RON | 128.403 RON | 18.076 RON | 92.681 RON | 110.327 RON | 169.845 RON | 111.108 RON | 58.737 RON | 92.881 RON | 76.964 RON | 0 RON | 27.560 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 96.000 RON | 99.000 RON | 52.177 RON | 39.481 RON | 46.823 RON | 216.259 RON | 158.442 RON | 57.817 RON | 132.362 RON | 83.897 RON | 909 RON | 25.406 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 70.839 RON | 71.679 RON | 44.164 RON | 23.012 RON | 27.515 RON | 182.448 RON | 138.920 RON | 43.528 RON | 155.374 RON | 27.074 RON | 1.058 RON | 23.113 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (16)
- 4511 Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
- 4519 Comerţ cu alte autovehicule
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4669 Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5224 Manipulări
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9101 Activităţi ale bibliotecilor şi arhivelor
Lideri din domeniu
Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6311 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
Top format din 60 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 120,0 K RON | 96,0 K RON | 70,8 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 128,4 K RON | 99,0 K RON | 71,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 18,1 K RON | 52,2 K RON | 44,2 K RON |
| Rezultat net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 92,7 K RON | 39,5 K RON | 23,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 115,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,61 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,57 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,72 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 6,74 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 66,96 |
| Durata stocaj (zile) | 6 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,06 |
| Durata încasare (zile) | 119 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 200 RON | 0,0% |
| 2020 | 0 RON | 200 RON | 0,0% |
| 2021 | 0 RON | 200 RON | 0,0% |
| 2022 | 0 RON | 200 RON | 0,0% |
| 2023 | 77,0 K RON | 169,8 K RON | 45,3% |
| 2024 | 83,9 K RON | 216,3 K RON | 38,8% |
| 2025 | 27,1 K RON | 182,4 K RON | 14,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 120,0 K RON | 96,0 K RON | 70,8 K RON | ▼ 26,2% |
| Rezultat net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 92,7 K RON | 39,5 K RON | 23,0 K RON | ▼ 41,7% |
| Total active | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 169,8 K RON | 216,3 K RON | 182,4 K RON | ▼ 15,6% |
| Capitaluri proprii | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 92,9 K RON | 132,4 K RON | 155,4 K RON | ▲ 17,4% |
| Datorii totale | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 77,0 K RON | 83,9 K RON | 27,1 K RON | ▼ 67,7% |
| Lichiditate curentă | – | – | – | – | 0,76 | 0,69 | 1,61 | ▲ 133,3% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | – | 77,23 | 41,13 | 32,48 | ▼ 21,0% |
| Scor bonitate | 47 | 47 | 47 | 47 | 70 | 63 | 82 | ▲ 30,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (23,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 115,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.