Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ALPHA VISION MARKETING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Mureş, Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, PÂRÂULUI, 11B, 547525
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 73.088 RON | 73.160 RON | 27.849 RON | 37.681 RON | 45.311 RON | 41.425 RON | 4.875 RON | 36.550 RON | 37.683 RON | 3.870 RON | 0 RON | 27.806 RON | 0 RON | 128 RON | 0 |
| 2024 | 197.730 RON | 198.405 RON | 79.740 RON | 116.725 RON | 118.665 RON | 125.216 RON | 375 RON | 124.841 RON | 116.727 RON | 9.018 RON | 0 RON | 96.206 RON | 0 RON | 529 RON | 1 |
| 2025 | 198.520 RON | 198.672 RON | 81.314 RON | 115.412 RON | 117.358 RON | 190.022 RON | 6.428 RON | 183.594 RON | 115.414 RON | 78.305 RON | 0 RON | 123.352 RON | 0 RON | 3.697 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5814 Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 9003 Activităţi de creaţie artistică
Lideri din domeniu
Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 237 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 73,1 K RON | 197,7 K RON | 198,5 K RON |
| Venituri totale | 73,2 K RON | 198,4 K RON | 198,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 27,8 K RON | 79,7 K RON | 81,3 K RON |
| Rezultat net | 37,7 K RON | 116,7 K RON | 115,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 281,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,34 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,34 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,77 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,43 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,61 |
| Durata încasare (zile) | 227 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 3,9 K RON | 41,4 K RON | 9,3% |
| 2024 | 9,0 K RON | 125,2 K RON | 7,2% |
| 2025 | 78,3 K RON | 190,0 K RON | 41,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 73,1 K RON | 197,7 K RON | 198,5 K RON | ▲ 0,4% |
| Rezultat net | 37,7 K RON | 116,7 K RON | 115,4 K RON | ▼ 1,1% |
| Total active | 41,4 K RON | 125,2 K RON | 190,0 K RON | ▲ 51,8% |
| Capitaluri proprii | 37,7 K RON | 116,7 K RON | 115,4 K RON | ▼ 1,1% |
| Datorii totale | 3,9 K RON | 9,0 K RON | 78,3 K RON | ▲ 768,3% |
| Lichiditate curentă | 9,44 | 13,84 | 2,34 | ▼ 83,1% |
| Marjă netă (%) | 51,56 | 59,03 | 58,14 | ▼ 1,5% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 80 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (115,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.34), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 281,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.