Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DINAMIC RELEVANT CONSTRUCT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Municipiul Piatra Neamţ, Prof. Iulian Antonescu, 13, T11, B, 26, 610192
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 39.756 RON | 39.756 RON | 118 RON | 38.469 RON | 39.638 RON | 39.638 RON | 0 RON | 39.638 RON | 38.469 RON | 1.169 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 239.936 RON | 239.941 RON | 30.391 RON | 206.465 RON | 209.550 RON | 245.729 RON | 0 RON | 245.729 RON | 245.134 RON | 595 RON | 0 RON | 100 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 643.900 RON | 643.903 RON | 497.045 RON | 122.542 RON | 146.858 RON | 285.310 RON | 0 RON | 285.310 RON | 123.675 RON | 161.635 RON | 0 RON | 232.950 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2024 | 474.463 RON | 474.468 RON | 512.891 RON | −38.423 RON | −38.423 RON | 202.892 RON | 0 RON | 202.892 RON | 41.772 RON | 161.120 RON | 0 RON | 181.071 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2025 | 869.217 RON | 869.218 RON | 666.966 RON | 172.914 RON | 202.252 RON | 309.239 RON | 0 RON | 309.239 RON | 134.731 RON | 174.508 RON | 0 RON | 268.610 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Top format din 532 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 39,8 K RON | 239,9 K RON | 643,9 K RON | 474,5 K RON | 869,2 K RON |
| Venituri totale | 39,8 K RON | 239,9 K RON | 643,9 K RON | 474,5 K RON | 869,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 118 RON | 30,4 K RON | 497,0 K RON | 512,9 K RON | 667,0 K RON |
| Rezultat net | 38,5 K RON | 206,5 K RON | 122,5 K RON | −38,4 K RON | 172,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,02 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,77 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,77 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,23 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,77 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,24 |
| Durata încasare (zile) | 113 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 1,2 K RON | 39,6 K RON | 3,0% |
| 2022 | 595 RON | 245,7 K RON | 0,2% |
| 2023 | 161,6 K RON | 285,3 K RON | 56,7% |
| 2024 | 161,1 K RON | 202,9 K RON | 79,4% |
| 2025 | 174,5 K RON | 309,2 K RON | 56,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 39,8 K RON | 239,9 K RON | 643,9 K RON | 474,5 K RON | 869,2 K RON | ▲ 83,2% |
| Rezultat net | 38,5 K RON | 206,5 K RON | 122,5 K RON | −38,4 K RON | 172,9 K RON | ▲ 550,0% |
| Total active | 39,6 K RON | 245,7 K RON | 285,3 K RON | 202,9 K RON | 309,2 K RON | ▲ 52,4% |
| Capitaluri proprii | 38,5 K RON | 245,1 K RON | 123,7 K RON | 41,8 K RON | 134,7 K RON | ▲ 222,5% |
| Datorii totale | 1,2 K RON | 595 RON | 161,6 K RON | 161,1 K RON | 174,5 K RON | ▲ 8,3% |
| Lichiditate curentă | 33,91 | 412,99 | 1,77 | 1,26 | 1,77 | ▲ 40,7% |
| Marjă netă (%) | 96,76 | 86,05 | 19,03 | -8,10 | 19,89 | ▲ 345,6% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 77 | 37 | 90 | ▲ 143,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (172,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,02 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.