Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GISAN SERV SRL
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Municipiul Piatra Neamţ, Str. MIHAI VITEAZUL, 4, 73, C, P, 84, 5600
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 477.915 RON | 477.915 RON | 337.357 RON | 135.779 RON | 140.558 RON | 212.949 RON | 178.654 RON | 34.295 RON | 194.009 RON | 18.940 RON | 0 RON | 20.133 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2020 | 491.840 RON | 491.843 RON | 299.532 RON | 187.716 RON | 192.311 RON | 389.921 RON | 163.009 RON | 226.912 RON | 381.725 RON | 8.196 RON | 0 RON | 57.279 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2021 | 561.622 RON | 561.638 RON | 271.125 RON | 285.009 RON | 290.513 RON | 299.705 RON | 192.301 RON | 107.404 RON | 289.575 RON | 10.130 RON | 0 RON | 27.400 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 563.131 RON | 563.135 RON | 270.280 RON | 287.337 RON | 292.855 RON | 429.804 RON | 172.471 RON | 257.333 RON | 291.903 RON | 137.901 RON | 0 RON | 213.441 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2023 | 614.441 RON | 614.444 RON | 311.261 RON | 297.161 RON | 303.183 RON | 329.591 RON | 204.190 RON | 125.401 RON | 301.726 RON | 27.905 RON | 710 RON | 71.539 RON | 0 RON | 40 RON | 4 |
| 2024 | 712.099 RON | 712.106 RON | 428.397 RON | 262.346 RON | 283.709 RON | 299.406 RON | 208.341 RON | 91.065 RON | 266.910 RON | 32.496 RON | 0 RON | 109 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 735.630 RON | 736.278 RON | 392.495 RON | 323.241 RON | 343.783 RON | 514.768 RON | 188.579 RON | 326.189 RON | 327.806 RON | 186.962 RON | 0 RON | 238.830 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8622 — Activități de asistență medicală specializată
Top format din 137 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 477,9 K RON | 491,8 K RON | 561,6 K RON | 563,1 K RON | 614,4 K RON | 712,1 K RON | 735,6 K RON |
| Venituri totale | 477,9 K RON | 491,8 K RON | 561,6 K RON | 563,1 K RON | 614,4 K RON | 712,1 K RON | 736,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 337,4 K RON | 299,5 K RON | 271,1 K RON | 270,3 K RON | 311,3 K RON | 428,4 K RON | 392,5 K RON |
| Rezultat net | 135,8 K RON | 187,7 K RON | 285,0 K RON | 287,3 K RON | 297,2 K RON | 262,3 K RON | 323,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 774,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,74 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,74 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,47 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,75 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,08 |
| Durata încasare (zile) | 119 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 18,9 K RON | 212,9 K RON | 8,9% |
| 2020 | 8,2 K RON | 389,9 K RON | 2,1% |
| 2021 | 10,1 K RON | 299,7 K RON | 3,4% |
| 2022 | 137,9 K RON | 429,8 K RON | 32,1% |
| 2023 | 27,9 K RON | 329,6 K RON | 8,5% |
| 2024 | 32,5 K RON | 299,4 K RON | 10,9% |
| 2025 | 187,0 K RON | 514,8 K RON | 36,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 477,9 K RON | 491,8 K RON | 561,6 K RON | 563,1 K RON | 614,4 K RON | 712,1 K RON | 735,6 K RON | ▲ 3,3% |
| Rezultat net | 135,8 K RON | 187,7 K RON | 285,0 K RON | 287,3 K RON | 297,2 K RON | 262,3 K RON | 323,2 K RON | ▲ 23,2% |
| Total active | 212,9 K RON | 389,9 K RON | 299,7 K RON | 429,8 K RON | 329,6 K RON | 299,4 K RON | 514,8 K RON | ▲ 71,9% |
| Capitaluri proprii | 194,0 K RON | 381,7 K RON | 289,6 K RON | 291,9 K RON | 301,7 K RON | 266,9 K RON | 327,8 K RON | ▲ 22,8% |
| Datorii totale | 18,9 K RON | 8,2 K RON | 10,1 K RON | 137,9 K RON | 27,9 K RON | 32,5 K RON | 187,0 K RON | ▲ 475,3% |
| Lichiditate curentă | 1,81 | 27,69 | 10,60 | 1,87 | 4,49 | 2,80 | 1,74 | ▼ 37,7% |
| Marjă netă (%) | 28,41 | 38,17 | 50,75 | 51,02 | 48,36 | 36,84 | 43,94 | ▲ 19,3% |
| Scor bonitate | 82 | 95 | 95 | 82 | 100 | 87 | 90 | ▲ 3,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (323,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 774,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.