Publicitate

PHOENIX FLOW EVEREST S.R.L.

CUI: 47429492 J27/27/2023 SRL Neamţ, Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47429492
Cod înmatriculare J27/27/2023
EUID ROONRC.J27/27/2023
Data înmatriculării 2023-01-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani

Adresă

România, Neamţ, Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, MIHAIL EMINESCU, M8, B, 4, 23, 615200

Țară: România
Județ: Neamţ
Localitate: Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ
Stradă: MIHAIL EMINESCU
Bloc: M8
Scară: B
Etaj: 4
Apartament: 23
Cod poștal: 615200

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 55.599 RON 55.609 RON 26.238 RON 24.766 RON 29.371 RON 32.211 RON 266 RON 31.945 RON 24.966 RON 7.245 RON 10.067 RON 21.740 RON 0 RON 0 RON 0
2024 22.459 RON 22.459 RON 9.368 RON 11.021 RON 13.091 RON 17.871 RON 0 RON 17.871 RON 14.247 RON 3.624 RON 10.110 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2025 131.815 RON 131.815 RON 53.653 RON 65.832 RON 78.162 RON 131.050 RON 80.864 RON 50.186 RON 66.969 RON 64.081 RON 10.067 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

COJOCARU ELENA-GEANINA
administrator
Neamţ, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (14)

Lideri din domeniu

Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 49 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.78) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
131,8 K RON
Rezultat Net 2025
65,8 K RON
Total Active 2025
131,1 K RON
Scor Bonitate
78/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 78/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 55,6 K RON 22,5 K RON 131,8 K RON
Venituri totale 55,6 K RON 22,5 K RON 131,8 K RON
Cheltuieli totale 26,2 K RON 9,4 K RON 53,7 K RON
Rezultat net 24,8 K RON 11,0 K RON 65,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 146,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,78 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,63 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,63 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,05 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate80,9 K RON (61.7%)
Active circulante50,2 K RON (38.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri10,1 K RON
Numerar40,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 13,09
Durata stocaj (zile) 28
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
59,3%
Marjă netă
49,9%
ROA
50,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 7,2 K RON 32,2 K RON 22,5%
2024 3,6 K RON 17,9 K RON 20,3%
2025 64,1 K RON 131,1 K RON 48,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

78
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 55,6 K RON 22,5 K RON 131,8 K RON ▲ 486,9%
Rezultat net 24,8 K RON 11,0 K RON 65,8 K RON ▲ 497,3%
Total active 32,2 K RON 17,9 K RON 131,1 K RON ▲ 633,3%
Capitaluri proprii 25,0 K RON 14,2 K RON 67,0 K RON ▲ 370,1%
Datorii totale 7,2 K RON 3,6 K RON 64,1 K RON ▲ 1.668,2%
Lichiditate curentă 4,41 4,93 0,78 ▼ 84,1%
Marjă netă (%) 44,54 49,07 49,94 ▲ 1,8%
Scor bonitate 87 87 78 ▼ 10,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (65,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 146,2 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate