Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
APOLLO SRL
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, ŞTEFAN CEL MARE, 43, B1, P, 615200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 3.827.694 RON | 3.868.142 RON | 3.799.197 RON | 30.668 RON | 68.945 RON | 1.346.172 RON | 371.358 RON | 974.814 RON | 466.210 RON | 879.962 RON | 542.942 RON | 165.304 RON | 0 RON | 0 RON | 10 |
| 2020 | 3.707.013 RON | 3.783.323 RON | 3.746.644 RON | 11.434 RON | 36.679 RON | 1.126.223 RON | 354.080 RON | 772.143 RON | 466.122 RON | 660.101 RON | 542.842 RON | 142.099 RON | 0 RON | 0 RON | 9 |
| 2021 | 2.955.856 RON | 3.016.078 RON | 3.008.687 RON | 7.391 RON | 7.391 RON | 1.022.466 RON | 334.559 RON | 687.907 RON | 473.513 RON | 548.953 RON | 518.494 RON | 142.962 RON | 0 RON | 0 RON | 9 |
| 2022 | 2.846.629 RON | 2.919.889 RON | 2.903.593 RON | 13.176 RON | 16.296 RON | 1.013.943 RON | 317.732 RON | 696.211 RON | 483.066 RON | 530.877 RON | 510.925 RON | 156.493 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2023 | 2.628.040 RON | 2.687.937 RON | 2.670.475 RON | 14.305 RON | 17.462 RON | 925.149 RON | 301.264 RON | 623.885 RON | 497.371 RON | 427.778 RON | 439.125 RON | 145.280 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2024 | 2.409.586 RON | 2.476.070 RON | 2.601.948 RON | −125.878 RON | −125.878 RON | 1.002.085 RON | 284.894 RON | 717.191 RON | 371.494 RON | 630.591 RON | 497.680 RON | 181.450 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2025 | 2.711.191 RON | 2.786.886 RON | 2.783.974 RON | 1.002 RON | 2.912 RON | 944.198 RON | 300.225 RON | 643.973 RON | 372.495 RON | 571.703 RON | 434.210 RON | 167.109 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 957 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,83 M RON | 3,71 M RON | 2,96 M RON | 2,85 M RON | 2,63 M RON | 2,41 M RON | 2,71 M RON |
| Venituri totale | 3,87 M RON | 3,78 M RON | 3,02 M RON | 2,92 M RON | 2,69 M RON | 2,48 M RON | 2,79 M RON |
| Cheltuieli totale | 3,80 M RON | 3,75 M RON | 3,01 M RON | 2,90 M RON | 2,67 M RON | 2,60 M RON | 2,78 M RON |
| Rezultat net | 30,7 K RON | 11,4 K RON | 7,4 K RON | 13,2 K RON | 14,3 K RON | −125,9 K RON | 1,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,12 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,13 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,37 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,65 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,24 |
| Durata stocaj (zile) | 59 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 16,22 |
| Durata încasare (zile) | 23 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 880,0 K RON | 1,35 M RON | 65,4% |
| 2020 | 660,1 K RON | 1,13 M RON | 58,6% |
| 2021 | 549,0 K RON | 1,02 M RON | 53,7% |
| 2022 | 530,9 K RON | 1,01 M RON | 52,4% |
| 2023 | 427,8 K RON | 925,1 K RON | 46,2% |
| 2024 | 630,6 K RON | 1,00 M RON | 62,9% |
| 2025 | 571,7 K RON | 944,2 K RON | 60,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,83 M RON | 3,71 M RON | 2,96 M RON | 2,85 M RON | 2,63 M RON | 2,41 M RON | 2,71 M RON | ▲ 12,5% |
| Rezultat net | 30,7 K RON | 11,4 K RON | 7,4 K RON | 13,2 K RON | 14,3 K RON | −125,9 K RON | 1,0 K RON | ▲ 100,8% |
| Total active | 1,35 M RON | 1,13 M RON | 1,02 M RON | 1,01 M RON | 925,1 K RON | 1,00 M RON | 944,2 K RON | ▼ 5,8% |
| Capitaluri proprii | 466,2 K RON | 466,1 K RON | 473,5 K RON | 483,1 K RON | 497,4 K RON | 371,5 K RON | 372,5 K RON | ▲ 0,3% |
| Datorii totale | 880,0 K RON | 660,1 K RON | 549,0 K RON | 530,9 K RON | 427,8 K RON | 630,6 K RON | 571,7 K RON | ▼ 9,3% |
| Lichiditate curentă | 1,11 | 1,17 | 1,25 | 1,31 | 1,46 | 1,14 | 1,13 | ▼ 1,0% |
| Marjă netă (%) | 0,80 | 0,31 | 0,25 | 0,46 | 0,54 | -5,22 | 0,04 | ▲ 100,8% |
| Scor bonitate | 62 | 62 | 62 | 70 | 75 | 42 | 70 | ▲ 66,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.