Publicitate

DEA TOP SRL

CUI: 21320024 J27/383/2007 SRL Neamţ, Sat Bicazu Ardelean, Comuna Bicazu Ardelean
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 21320024
Cod înmatriculare J27/383/2007
EUID ROONRC.J27/383/2007
Data înmatriculării 2007-03-09
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 19 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Neamţ, Sat Bicazu Ardelean, Comuna Bicazu Ardelean, 525

Țară: România
Județ: Neamţ
Localitate: Sat Bicazu Ardelean, Comuna Bicazu Ardelean
Sector: 0
Număr: 525

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 207.119 RON 305.586 RON 263.080 RON 39.512 RON 42.506 RON 60.133 RON 0 RON 60.133 RON 27.629 RON 32.504 RON 0 RON 28.951 RON 0 RON 0 RON 1
2024 222.655 RON 288.764 RON 277.561 RON 8.373 RON 11.203 RON 166.656 RON 0 RON 166.656 RON 36.002 RON 130.654 RON 0 RON 143.052 RON 0 RON 0 RON 1
2025 292.072 RON 292.072 RON 283.255 RON 6.100 RON 8.817 RON 156.972 RON 0 RON 156.972 RON 42.102 RON 114.870 RON 0 RON 115.206 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

TOPLICEANU MARINEL
administrator
Neamţ, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (10)

Lideri din domeniu

Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 848 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
292,1 K RON
Rezultat Net 2025
6,1 K RON
Total Active 2025
157,0 K RON
Scor Bonitate
65/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 65/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 207,1 K RON 222,7 K RON 292,1 K RON
Venituri totale 305,6 K RON 288,8 K RON 292,1 K RON
Cheltuieli totale 263,1 K RON 277,6 K RON 283,3 K RON
Rezultat net 39,5 K RON 8,4 K RON 6,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 325,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,37 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,37 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,36 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,37 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante157,0 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe115,2 K RON
Numerar41,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 2,54
Durata încasare (zile) 144

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
3,0%
Marjă netă
2,1%
ROA
3,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 32,5 K RON 60,1 K RON 54,1%
2024 130,7 K RON 166,7 K RON 78,4%
2025 114,9 K RON 157,0 K RON 73,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

65
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 207,1 K RON 222,7 K RON 292,1 K RON ▲ 31,2%
Rezultat net 39,5 K RON 8,4 K RON 6,1 K RON ▼ 27,1%
Total active 60,1 K RON 166,7 K RON 157,0 K RON ▼ 5,8%
Capitaluri proprii 27,6 K RON 36,0 K RON 42,1 K RON ▲ 16,9%
Datorii totale 32,5 K RON 130,7 K RON 114,9 K RON ▼ 12,1%
Lichiditate curentă 1,85 1,28 1,37 ▲ 7,1%
Marjă netă (%) 19,08 3,76 2,09 ▼ 44,4%
Scor bonitate 77 57 65 ▲ 14,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (6,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 325,6 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate