Publicitate

GRAND PLANER URBAN SRL

CUI: 35378387 J27/4/2016 SRL Neamţ, Loc. Roznov, Oraş Roznov
Sediu expirat

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 35378387
Cod înmatriculare J27/4/2016
EUID ROONRC.J27/4/2016
Data înmatriculării 2016-01-06
Formă juridică SRL
Stare Sediu expirat
Ani de activitate 10 ani

Adresă

România, Neamţ, Loc. Roznov, Oraş Roznov, BISTRIŢEI, 501, 617390

Țară: România
Județ: Neamţ
Localitate: Loc. Roznov, Oraş Roznov
Stradă: BISTRIŢEI
Număr: 501
Cod poștal: 617390

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 29.094 RON 29.094 RON 57.419 RON −29.197 RON −28.325 RON 458.621 RON 22.412 RON 436.209 RON 417.866 RON 40.755 RON 40.371 RON 390.291 RON 0 RON 0 RON 1
2020 850 RON 850 RON 23.621 RON −22.935 RON −22.771 RON 439.895 RON 11.486 RON 428.409 RON 394.931 RON 44.964 RON 40.371 RON 383.769 RON 0 RON 0 RON 0
2021 0 RON 0 RON 3.203 RON −3.203 RON −3.203 RON 455.303 RON 3.083 RON 452.220 RON 391.728 RON 63.575 RON 40.371 RON 407.392 RON 0 RON 0 RON 0
2022 50.400 RON 50.400 RON 41.907 RON 6.981 RON 8.493 RON 463.796 RON 1.547 RON 462.249 RON 398.709 RON 65.087 RON 0 RON 457.792 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

STĂNESCU IOAN
administrator
Neamţ, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2019–2022

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2022
50,4 K RON
Rezultat Net 2022
7,0 K RON
Total Active 2022
463,8 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022
Cifra de afaceri 29,1 K RON 850 RON 0 RON 50,4 K RON
Venituri totale 29,1 K RON 850 RON 0 RON 50,4 K RON
Cheltuieli totale 57,4 K RON 23,6 K RON 3,2 K RON 41,9 K RON
Rezultat net −29,2 K RON −22,9 K RON −3,2 K RON 7,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2023 (regresie liniară): 35,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2022

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 7,10 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 7,10 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,07 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 7,13 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2022)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,5 K RON (0.3%)
Active circulante462,2 K RON (99.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe457,8 K RON
Numerar4,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2022)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,11
Durata încasare (zile) 3.315

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
16,9%
Marjă netă
13,9%
ROA
1,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 40,8 K RON 458,6 K RON 8,9%
2020 45,0 K RON 439,9 K RON 10,2%
2021 63,6 K RON 455,3 K RON 14,0%
2022 65,1 K RON 463,8 K RON 14,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2022

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022 YoY
Cifra de afaceri 29,1 K RON 850 RON 0 RON 50,4 K RON
Rezultat net −29,2 K RON −22,9 K RON −3,2 K RON 7,0 K RON ▲ 318,0%
Total active 458,6 K RON 439,9 K RON 455,3 K RON 463,8 K RON ▲ 1,9%
Capitaluri proprii 417,9 K RON 394,9 K RON 391,7 K RON 398,7 K RON ▲ 1,8%
Datorii totale 40,8 K RON 45,0 K RON 63,6 K RON 65,1 K RON ▲ 2,4%
Lichiditate curentă 10,70 9,53 7,11 7,10 ▼ 0,2%
Marjă netă (%) -100,35 -2.698,24 13,85
Scor bonitate 64 64 67 87 ▲ 29,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2022 (7,0 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (7.1), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2022.

Publicitate