Publicitate

IL CROGNOLO SRL

CUI: 32067700 J27/442/2013 SRL Neamţ, Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 32067700
Cod înmatriculare J27/442/2013
EUID ROONRC.J27/442/2013
Data înmatriculării 2013-07-26
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Neamţ, Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, SPICULUI, 1 M 3, 617019

Țară: România
Județ: Neamţ
Localitate: Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie
Stradă: SPICULUI
Număr: 1 M 3
Cod poștal: 617019

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 630.660 RON 655.480 RON 491.014 RON 157.998 RON 164.466 RON 597.520 RON 111.609 RON 485.911 RON 335.531 RON 261.989 RON 161.164 RON 75.628 RON 0 RON 0 RON 4
2024 251.714 RON 281.049 RON 270.965 RON 7.411 RON 10.084 RON 420.907 RON 91.979 RON 328.928 RON 263.392 RON 157.515 RON 201.459 RON 91.338 RON 0 RON 0 RON 4
2025 473.841 RON 473.863 RON 450.686 RON 14.100 RON 23.177 RON 505.556 RON 75.389 RON 430.167 RON 277.492 RON 228.064 RON 172.289 RON 237.025 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

CHINDIŞA LAURENŢIU
administrator
Neamţ, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 84 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
473,8 K RON
Rezultat Net 2025
14,1 K RON
Total Active 2025
505,6 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 630,7 K RON 251,7 K RON 473,8 K RON
Venituri totale 655,5 K RON 281,0 K RON 473,9 K RON
Cheltuieli totale 491,0 K RON 271,0 K RON 450,7 K RON
Rezultat net 158,0 K RON 7,4 K RON 14,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 295,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,89 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,13 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,09 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,22 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate75,4 K RON (14.9%)
Active circulante430,2 K RON (85.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri172,3 K RON
Creanțe237,0 K RON
Numerar20,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,75
Durata stocaj (zile) 133
Rotație creanțe (ori/an) 2,00
Durata încasare (zile) 183

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,9%
Marjă netă
3,0%
ROA
2,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 262,0 K RON 597,5 K RON 43,9%
2024 157,5 K RON 420,9 K RON 37,4%
2025 228,1 K RON 505,6 K RON 45,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 630,7 K RON 251,7 K RON 473,8 K RON ▲ 88,2%
Rezultat net 158,0 K RON 7,4 K RON 14,1 K RON ▲ 90,3%
Total active 597,5 K RON 420,9 K RON 505,6 K RON ▲ 20,1%
Capitaluri proprii 335,5 K RON 263,4 K RON 277,5 K RON ▲ 5,4%
Datorii totale 262,0 K RON 157,5 K RON 228,1 K RON ▲ 44,8%
Lichiditate curentă 1,85 2,09 1,89 ▼ 9,7%
Marjă netă (%) 25,05 2,94 2,98 ▲ 1,4%
Scor bonitate 82 77 80 ▲ 3,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (14,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate