Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GABI STANESCU STUDIO S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Municipiul Piatra Neamţ, AUREL VLAICU, 2, F31, B, 1, 23, 610070
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 47.095 RON | 85.493 RON | 55.234 RON | 29.796 RON | 30.259 RON | 156.781 RON | 84.997 RON | 71.784 RON | 29.996 RON | 5.188 RON | 0 RON | 40.249 RON | 121.597 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 71.645 RON | 116.312 RON | 81.610 RON | 33.958 RON | 34.702 RON | 123.255 RON | 78.776 RON | 44.479 RON | 36.059 RON | 8.420 RON | 0 RON | 1.938 RON | 78.776 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 48.625 RON | 58.624 RON | 38.076 RON | 19.117 RON | 20.548 RON | 88.733 RON | 68.837 RON | 19.896 RON | 19.357 RON | 599 RON | 0 RON | 250 RON | 68.777 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 45.075 RON | 55.014 RON | 53.238 RON | 449 RON | 1.776 RON | 66.268 RON | 61.708 RON | 4.560 RON | 394 RON | 7.036 RON | 0 RON | 3.500 RON | 58.838 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 40.000 RON | 49.939 RON | 34.261 RON | 12.778 RON | 15.678 RON | 65.186 RON | 50.645 RON | 14.541 RON | 13.171 RON | 3.116 RON | 0 RON | 0 RON | 48.899 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 36.680 RON | 46.619 RON | 34.977 RON | 9.161 RON | 11.642 RON | 70.143 RON | 44.329 RON | 25.814 RON | 22.332 RON | 8.851 RON | 0 RON | 132 RON | 38.960 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 35.150 RON | 45.089 RON | 37.932 RON | 5.500 RON | 7.157 RON | 63.903 RON | 32.201 RON | 31.702 RON | 27.832 RON | 7.050 RON | 0 RON | 0 RON | 29.021 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7420 — Activități fotografice
Top format din 52 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 47,1 K RON | 71,6 K RON | 48,6 K RON | 45,1 K RON | 40,0 K RON | 36,7 K RON | 35,2 K RON |
| Venituri totale | 85,5 K RON | 116,3 K RON | 58,6 K RON | 55,0 K RON | 49,9 K RON | 46,6 K RON | 45,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 55,2 K RON | 81,6 K RON | 38,1 K RON | 53,2 K RON | 34,3 K RON | 35,0 K RON | 37,9 K RON |
| Rezultat net | 29,8 K RON | 34,0 K RON | 19,1 K RON | 449 RON | 12,8 K RON | 9,2 K RON | 5,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 30,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,50 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,50 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,50 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 9,06 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 5,2 K RON | 156,8 K RON | 3,3% |
| 2020 | 8,4 K RON | 123,3 K RON | 6,8% |
| 2021 | 599 RON | 88,7 K RON | 0,7% |
| 2022 | 7,0 K RON | 66,3 K RON | 10,6% |
| 2023 | 3,1 K RON | 65,2 K RON | 4,8% |
| 2024 | 8,9 K RON | 70,1 K RON | 12,6% |
| 2025 | 7,1 K RON | 63,9 K RON | 11,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 47,1 K RON | 71,6 K RON | 48,6 K RON | 45,1 K RON | 40,0 K RON | 36,7 K RON | 35,2 K RON | ▼ 4,2% |
| Rezultat net | 29,8 K RON | 34,0 K RON | 19,1 K RON | 449 RON | 12,8 K RON | 9,2 K RON | 5,5 K RON | ▼ 40,0% |
| Total active | 156,8 K RON | 123,3 K RON | 88,7 K RON | 66,3 K RON | 65,2 K RON | 70,1 K RON | 63,9 K RON | ▼ 8,9% |
| Capitaluri proprii | 30,0 K RON | 36,1 K RON | 19,4 K RON | 394 RON | 13,2 K RON | 22,3 K RON | 27,8 K RON | ▲ 24,6% |
| Datorii totale | 5,2 K RON | 8,4 K RON | 599 RON | 7,0 K RON | 3,1 K RON | 8,9 K RON | 7,1 K RON | ▼ 20,3% |
| Lichiditate curentă | 13,84 | 5,28 | 33,22 | 0,65 | 4,67 | 2,92 | 4,50 | ▲ 54,2% |
| Marjă netă (%) | 63,27 | 47,40 | 39,32 | 1,00 | 31,95 | 24,98 | 15,65 | ▼ 37,3% |
| Scor bonitate | 77 | 85 | 77 | 36 | 85 | 75 | 82 | ▲ 9,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (5,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.5), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.