Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
COPY FAX DATA SRL
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Municipiul Piatra Neamţ, Str. VIOLETEI, 2, O3, D, 3, 54, 5600
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 30.331 RON | 30.331 RON | 33.465 RON | −4.044 RON | −3.134 RON | 13.888 RON | 0 RON | 13.888 RON | 6.484 RON | 7.404 RON | 5.254 RON | 1.068 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 22.780 RON | 22.780 RON | 23.406 RON | −1.308 RON | −626 RON | 14.020 RON | 0 RON | 14.020 RON | 5.175 RON | 8.845 RON | 6.706 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 24.180 RON | 24.180 RON | 25.369 RON | −2.169 RON | −1.189 RON | 11.692 RON | 0 RON | 11.692 RON | 3.006 RON | 8.686 RON | 7.037 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 28.473 RON | 28.473 RON | 24.947 RON | 2.529 RON | 3.526 RON | 10.244 RON | 0 RON | 10.244 RON | 5.534 RON | 4.710 RON | 3.125 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 27.067 RON | 27.067 RON | 24.978 RON | 1.755 RON | 2.089 RON | 13.548 RON | 0 RON | 13.548 RON | 7.290 RON | 6.258 RON | 1.552 RON | 6.372 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 23.519 RON | 23.522 RON | 21.529 RON | 1.674 RON | 1.993 RON | 18.103 RON | 0 RON | 18.103 RON | 8.964 RON | 9.139 RON | 863 RON | 7.779 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 18.372 RON | 18.375 RON | 17.420 RON | 802 RON | 955 RON | 10.712 RON | 0 RON | 10.712 RON | 4.765 RON | 5.947 RON | 393 RON | 2.105 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9510 — Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Top format din 15 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 30,3 K RON | 22,8 K RON | 24,2 K RON | 28,5 K RON | 27,1 K RON | 23,5 K RON | 18,4 K RON |
| Venituri totale | 30,3 K RON | 22,8 K RON | 24,2 K RON | 28,5 K RON | 27,1 K RON | 23,5 K RON | 18,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 33,5 K RON | 23,4 K RON | 25,4 K RON | 24,9 K RON | 25,0 K RON | 21,5 K RON | 17,4 K RON |
| Rezultat net | −4,0 K RON | −1,3 K RON | −2,2 K RON | 2,5 K RON | 1,8 K RON | 1,7 K RON | 802 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 20,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,80 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,74 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,38 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,80 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 46,75 |
| Durata stocaj (zile) | 8 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 8,73 |
| Durata încasare (zile) | 42 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 7,4 K RON | 13,9 K RON | 53,3% |
| 2020 | 8,8 K RON | 14,0 K RON | 63,1% |
| 2021 | 8,7 K RON | 11,7 K RON | 74,3% |
| 2022 | 4,7 K RON | 10,2 K RON | 46,0% |
| 2023 | 6,3 K RON | 13,5 K RON | 46,2% |
| 2024 | 9,1 K RON | 18,1 K RON | 50,5% |
| 2025 | 5,9 K RON | 10,7 K RON | 55,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 30,3 K RON | 22,8 K RON | 24,2 K RON | 28,5 K RON | 27,1 K RON | 23,5 K RON | 18,4 K RON | ▼ 21,9% |
| Rezultat net | −4,0 K RON | −1,3 K RON | −2,2 K RON | 2,5 K RON | 1,8 K RON | 1,7 K RON | 802 RON | ▼ 52,1% |
| Total active | 13,9 K RON | 14,0 K RON | 11,7 K RON | 10,2 K RON | 13,5 K RON | 18,1 K RON | 10,7 K RON | ▼ 40,8% |
| Capitaluri proprii | 6,5 K RON | 5,2 K RON | 3,0 K RON | 5,5 K RON | 7,3 K RON | 9,0 K RON | 4,8 K RON | ▼ 46,8% |
| Datorii totale | 7,4 K RON | 8,8 K RON | 8,7 K RON | 4,7 K RON | 6,3 K RON | 9,1 K RON | 5,9 K RON | ▼ 34,9% |
| Lichiditate curentă | 1,88 | 1,59 | 1,35 | 2,17 | 2,16 | 1,98 | 1,80 | ▼ 9,1% |
| Marjă netă (%) | -13,33 | -5,74 | -8,97 | 8,88 | 6,48 | 7,12 | 4,37 | ▼ 38,6% |
| Scor bonitate | 54 | 54 | 44 | 95 | 75 | 65 | 60 | ▼ 7,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (802 RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 20,5 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.