Publicitate

FIO IONESCU VIORELA S.R.L.

CUI: 47047832 J28/1123/2022 SRL Olt, Sat Comanca, Comuna Deveselu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47047832
Cod înmatriculare J28/1123/2022
EUID ROONRC.J28/1123/2022
Data înmatriculării 2022-10-20
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Olt, Sat Comanca, Comuna Deveselu, NICHITA STĂNESCU, 24, 237131

Țară: România
Județ: Olt
Localitate: Sat Comanca, Comuna Deveselu
Stradă: NICHITA STĂNESCU
Număr: 24
Cod poștal: 237131

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 0 RON 0 RON 882 RON −882 RON −882 RON 371 RON 0 RON 371 RON −682 RON 1.053 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2023 231.585 RON 231.585 RON 189.561 RON 39.706 RON 42.024 RON 101.655 RON 0 RON 101.655 RON 39.024 RON 62.631 RON 86.738 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 326.472 RON 326.472 RON 257.177 RON 65.093 RON 69.295 RON 139.953 RON 0 RON 139.953 RON 104.117 RON 35.836 RON 90.380 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2025 237.915 RON 237.915 RON 231.221 RON 4.314 RON 6.694 RON 172.935 RON 0 RON 172.935 RON 108.431 RON 64.504 RON 98.521 RON 45.855 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

IONESCU MARIA-VIORELA
administrator
Olt, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Olt, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 186 companii din județul Olt. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
237,9 K RON
Rezultat Net 2025
4,3 K RON
Total Active 2025
172,9 K RON
Scor Bonitate
70/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 70/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 231,6 K RON 326,5 K RON 237,9 K RON
Venituri totale 0 RON 231,6 K RON 326,5 K RON 237,9 K RON
Cheltuieli totale 882 RON 189,6 K RON 257,2 K RON 231,2 K RON
Rezultat net −882 RON 39,7 K RON 65,1 K RON 4,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 401,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,68 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,15 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,44 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 2,68 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante172,9 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri98,5 K RON
Creanțe45,9 K RON
Numerar28,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,41
Durata stocaj (zile) 151
Rotație creanțe (ori/an) 5,19
Durata încasare (zile) 70

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
2,8%
Marjă netă
1,8%
ROA
2,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 1,1 K RON 371 RON 283,8%
2023 62,6 K RON 101,7 K RON 61,6%
2024 35,8 K RON 140,0 K RON 25,6%
2025 64,5 K RON 172,9 K RON 37,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

70
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 231,6 K RON 326,5 K RON 237,9 K RON ▼ 27,1%
Rezultat net −882 RON 39,7 K RON 65,1 K RON 4,3 K RON ▼ 93,4%
Total active 371 RON 101,7 K RON 140,0 K RON 172,9 K RON ▲ 23,6%
Capitaluri proprii −682 RON 39,0 K RON 104,1 K RON 108,4 K RON ▲ 4,1%
Datorii totale 1,1 K RON 62,6 K RON 35,8 K RON 64,5 K RON ▲ 80,0%
Lichiditate curentă 0,35 1,62 3,91 2,68 ▼ 31,4%
Marjă netă (%) 17,15 19,94 1,81 ▼ 90,9%
Scor bonitate 22 85 100 70 ▼ 30,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,3 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.68), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 401,2 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate