Publicitate

GALIUM VERUM SRL

CUI: 26238449 J28/648/2009 SRL Olt, Sat Malu Roşu, Comuna Mărunţei
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 26238449
Cod înmatriculare J28/648/2009
EUID ROONRC.J28/648/2009
Data înmatriculării 2009-11-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 17 ani

Adresă

România, Olt, Sat Malu Roşu, Comuna Mărunţei, 0237252

Țară: România
Județ: Olt
Localitate: Sat Malu Roşu, Comuna Mărunţei
Sector: 0
Cod poștal: 0237252

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 28.282 RON 28.282 RON 1.352 RON 22.620 RON 26.930 RON 86.110 RON 15.500 RON 70.610 RON 68.312 RON 1.189 RON 0 RON 64.603 RON 16.609 RON 0 RON 0
2024 840 RON 840 RON 976 RON −136 RON −136 RON 85.027 RON 15.500 RON 69.527 RON 68.177 RON 241 RON 0 RON 64.093 RON 16.609 RON 0 RON 0
2025 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 85.028 RON 15.500 RON 69.528 RON 68.177 RON 242 RON 0 RON 64.094 RON 16.609 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

POPESCU LAURA-MIHAELA
administrator
Dâmboviţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Olt, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 41 companii din județul Olt. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
0 RON
Total Active 2025
85,0 K RON
Scor Bonitate
67/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 67/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 28,3 K RON 840 RON 0 RON
Venituri totale 28,3 K RON 840 RON 0 RON
Cheltuieli totale 1,4 K RON 976 RON 0 RON
Rezultat net 22,6 K RON −136 RON 0 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −18,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 287,31 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 287,31 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 22,45 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 351,36 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate15,5 K RON (18.2%)
Active circulante69,5 K RON (81.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe64,1 K RON
Numerar5,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
0,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,2 K RON 86,1 K RON 1,4%
2024 241 RON 85,0 K RON 0,3%
2025 242 RON 85,0 K RON 0,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

67
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 28,3 K RON 840 RON 0 RON
Rezultat net 22,6 K RON −136 RON 0 RON
Total active 86,1 K RON 85,0 K RON 85,0 K RON ▲ 0,0%
Capitaluri proprii 68,3 K RON 68,2 K RON 68,2 K RON ▲ 0,0%
Datorii totale 1,2 K RON 241 RON 242 RON ▲ 0,4%
Lichiditate curentă 59,39 288,49 287,31 ▼ 0,4%
Marjă netă (%) 79,98 -16,19
Scor bonitate 87 64 67 ▲ 4,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (287.31), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate