Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GEORGIS DOINIŢA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Olt, Municipiul Slatina, CASTANILOR, 3, 1D4, C, 3, 31, 230022
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 31.808 RON | 31.808 RON | 741 RON | 30.113 RON | 31.067 RON | 30.575 RON | 0 RON | 30.575 RON | 30.313 RON | 262 RON | 0 RON | 24.352 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 25.921 RON | 25.921 RON | 1.222 RON | 23.973 RON | 24.699 RON | 54.747 RON | 0 RON | 54.747 RON | 54.287 RON | 460 RON | 0 RON | 5.185 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 27.568 RON | 43.168 RON | 23.611 RON | 18.746 RON | 19.557 RON | 120.525 RON | 101.408 RON | 19.117 RON | 18.946 RON | 171 RON | 0 RON | 3.861 RON | 101.408 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 32.968 RON | 56.370 RON | 54.802 RON | 1.280 RON | 1.568 RON | 98.520 RON | 78.006 RON | 20.514 RON | 20.226 RON | 288 RON | 0 RON | 1.536 RON | 78.006 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 25.182 RON | 48.584 RON | 42.482 RON | 5.117 RON | 6.102 RON | 63.021 RON | 54.604 RON | 8.417 RON | 6.447 RON | 1.970 RON | 0 RON | 0 RON | 54.604 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 34.648 RON | 58.050 RON | 45.863 RON | 9.663 RON | 12.187 RON | 49.600 RON | 31.202 RON | 18.398 RON | 16.150 RON | 2.248 RON | 0 RON | 0 RON | 31.202 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Olt, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Top format din 184 companii din județul Olt. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 31,8 K RON | 25,9 K RON | 27,6 K RON | 33,0 K RON | 25,2 K RON | 34,6 K RON |
| Venituri totale | 31,8 K RON | 25,9 K RON | 43,2 K RON | 56,4 K RON | 48,6 K RON | 58,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 741 RON | 1,2 K RON | 23,6 K RON | 54,8 K RON | 42,5 K RON | 45,9 K RON |
| Rezultat net | 30,1 K RON | 24,0 K RON | 18,7 K RON | 1,3 K RON | 5,1 K RON | 9,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 31,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8,18 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 8,18 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 8,18 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 22,06 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 262 RON | 30,6 K RON | 0,9% |
| 2021 | 460 RON | 54,7 K RON | 0,8% |
| 2022 | 171 RON | 120,5 K RON | 0,1% |
| 2023 | 288 RON | 98,5 K RON | 0,3% |
| 2024 | 2,0 K RON | 63,0 K RON | 3,1% |
| 2025 | 2,2 K RON | 49,6 K RON | 4,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 31,8 K RON | 25,9 K RON | 27,6 K RON | 33,0 K RON | 25,2 K RON | 34,6 K RON | ▲ 37,6% |
| Rezultat net | 30,1 K RON | 24,0 K RON | 18,7 K RON | 1,3 K RON | 5,1 K RON | 9,7 K RON | ▲ 88,8% |
| Total active | 30,6 K RON | 54,7 K RON | 120,5 K RON | 98,5 K RON | 63,0 K RON | 49,6 K RON | ▼ 21,3% |
| Capitaluri proprii | 30,3 K RON | 54,3 K RON | 18,9 K RON | 20,2 K RON | 6,4 K RON | 16,2 K RON | ▲ 150,5% |
| Datorii totale | 262 RON | 460 RON | 171 RON | 288 RON | 2,0 K RON | 2,2 K RON | ▲ 14,1% |
| Lichiditate curentă | 116,70 | 119,02 | 111,80 | 71,23 | 4,27 | 8,18 | ▲ 91,6% |
| Marjă netă (%) | 94,67 | 92,48 | 68,00 | 3,88 | 20,32 | 27,89 | ▲ 37,3% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 77 | 67 | 77 | 95 | ▲ 23,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (9,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (8.18), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.