TISEDO CONSULTING SRL
Date generale
Adresă
România, Prahova, Municipiul Ploieşti, SIGHET, 3, 100163, cam.3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 110.384 RON | 110.384 RON | 10.144 RON | 83.125 RON | 100.240 RON | 61.470 RON | 0 RON | 61.470 RON | −102.100 RON | 163.570 RON | 0 RON | 3.670 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 458.112 RON | 458.115 RON | 35.305 RON | 354.832 RON | 422.810 RON | 271.658 RON | 0 RON | 271.658 RON | 252.732 RON | 18.926 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 154.563 RON | 154.563 RON | 127.171 RON | 9.488 RON | 27.392 RON | 258.780 RON | 0 RON | 258.780 RON | 257.125 RON | 1.655 RON | 0 RON | 6.636 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 502 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 110,4 K RON | 458,1 K RON | 154,6 K RON |
| Venituri totale | 110,4 K RON | 458,1 K RON | 154,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 10,1 K RON | 35,3 K RON | 127,2 K RON |
| Rezultat net | 83,1 K RON | 354,8 K RON | 9,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 285,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 156,36 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 156,36 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 152,35 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 156,36 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 23,29 |
| Durata încasare (zile) | 16 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 163,6 K RON | 61,5 K RON | 266,1% |
| 2024 | 18,9 K RON | 271,7 K RON | 7,0% |
| 2025 | 1,7 K RON | 258,8 K RON | 0,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 110,4 K RON | 458,1 K RON | 154,6 K RON | ▼ 66,3% |
| Rezultat net | 83,1 K RON | 354,8 K RON | 9,5 K RON | ▼ 97,3% |
| Total active | 61,5 K RON | 271,7 K RON | 258,8 K RON | ▼ 4,7% |
| Capitaluri proprii | −102,1 K RON | 252,7 K RON | 257,1 K RON | ▲ 1,7% |
| Datorii totale | 163,6 K RON | 18,9 K RON | 1,7 K RON | ▼ 91,3% |
| Lichiditate curentă | 0,38 | 14,35 | 156,36 | ▲ 989,4% |
| Marjă netă (%) | 75,31 | 77,46 | 6,14 | ▼ 92,1% |
| Scor bonitate | 42 | 100 | 82 | ▼ 18,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (9,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (156.36), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 285,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.