Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AGRISAF PRODUCTION SRL
Date generale
Adresă
România, Prahova, Sat Magula, Comuna Tomşani, MAGULA, 228A, 107617
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 967.915 RON | 1.458.516 RON | 1.297.362 RON | 149.818 RON | 161.154 RON | 3.241.397 RON | 2.393.975 RON | 847.422 RON | 189.836 RON | 1.374.256 RON | 456.369 RON | 307.527 RON | 1.677.305 RON | 0 RON | 4 |
| 2020 | 518.361 RON | 1.119.550 RON | 1.086.219 RON | 28.080 RON | 33.331 RON | 2.891.823 RON | 1.988.864 RON | 902.959 RON | 216.855 RON | 1.277.544 RON | 264.446 RON | 574.448 RON | 1.397.424 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 769.429 RON | 1.449.716 RON | 991.619 RON | 450.933 RON | 458.097 RON | 2.522.898 RON | 1.619.523 RON | 903.375 RON | 667.788 RON | 737.568 RON | 570.849 RON | 259.870 RON | 1.117.542 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 945.408 RON | 1.386.579 RON | 1.335.999 RON | 41.495 RON | 50.580 RON | 2.498.402 RON | 1.242.564 RON | 1.255.838 RON | 709.283 RON | 674.822 RON | 644.113 RON | 547.912 RON | 1.117.542 RON | 3.245 RON | 4 |
| 2023 | 1.073.631 RON | 1.154.532 RON | 1.317.981 RON | −171.241 RON | −163.449 RON | 2.340.777 RON | 829.505 RON | 1.511.272 RON | 545.242 RON | 678.021 RON | 704.639 RON | 621.954 RON | 1.117.542 RON | 28 RON | 3 |
| 2024 | 249.790 RON | 335.017 RON | 596.181 RON | −267.302 RON | −261.164 RON | 1.370.939 RON | 0 RON | 1.370.939 RON | 551.825 RON | 1.098.995 RON | 811.069 RON | 506.749 RON | −279.881 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 1.344.381 RON | 1.921.366 RON | 1.460.281 RON | 351.329 RON | 461.085 RON | 1.382.282 RON | 219.390 RON | 1.162.892 RON | −283.540 RON | 720.438 RON | 79.556 RON | 1.007.158 RON | 945.384 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (22)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0129 Cultivarea altor plante permanente
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
- 0164 Pregătirea seminţelor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4669 Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 9609 Alte activităţi de servicii n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0111 — Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Top format din 170 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−283.540 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 967,9 K RON | 518,4 K RON | 769,4 K RON | 945,4 K RON | 1,07 M RON | 249,8 K RON | 1,34 M RON |
| Venituri totale | 1,46 M RON | 1,12 M RON | 1,45 M RON | 1,39 M RON | 1,15 M RON | 335,0 K RON | 1,92 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,30 M RON | 1,09 M RON | 991,6 K RON | 1,34 M RON | 1,32 M RON | 596,2 K RON | 1,46 M RON |
| Rezultat net | 149,8 K RON | 28,1 K RON | 450,9 K RON | 41,5 K RON | −171,2 K RON | −267,3 K RON | 351,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 966,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,61 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,50 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,11 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,92 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 16,90 |
| Durata stocaj (zile) | 22 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,33 |
| Durata încasare (zile) | 273 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,37 M RON | 3,24 M RON | 42,4% |
| 2020 | 1,28 M RON | 2,89 M RON | 44,2% |
| 2021 | 737,6 K RON | 2,52 M RON | 29,2% |
| 2022 | 674,8 K RON | 2,50 M RON | 27,0% |
| 2023 | 678,0 K RON | 2,34 M RON | 29,0% |
| 2024 | 1,10 M RON | 1,37 M RON | 80,2% |
| 2025 | 720,4 K RON | 1,38 M RON | 52,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 967,9 K RON | 518,4 K RON | 769,4 K RON | 945,4 K RON | 1,07 M RON | 249,8 K RON | 1,34 M RON | ▲ 438,2% |
| Rezultat net | 149,8 K RON | 28,1 K RON | 450,9 K RON | 41,5 K RON | −171,2 K RON | −267,3 K RON | 351,3 K RON | ▲ 231,4% |
| Total active | 3,24 M RON | 2,89 M RON | 2,52 M RON | 2,50 M RON | 2,34 M RON | 1,37 M RON | 1,38 M RON | ▲ 0,8% |
| Capitaluri proprii | 189,8 K RON | 216,9 K RON | 667,8 K RON | 709,3 K RON | 545,2 K RON | 551,8 K RON | −283,5 K RON | ▼ 151,4% |
| Datorii totale | 1,37 M RON | 1,28 M RON | 737,6 K RON | 674,8 K RON | 678,0 K RON | 1,10 M RON | 720,4 K RON | ▼ 34,4% |
| Lichiditate curentă | 0,62 | 0,71 | 1,22 | 1,86 | 2,23 | 1,25 | 1,61 | ▲ 29,4% |
| Marjă netă (%) | 15,48 | 5,42 | 58,61 | 4,39 | -15,95 | -107,01 | 26,13 | ▲ 124,4% |
| Scor bonitate | 53 | 48 | 80 | 70 | 62 | 42 | 72 | ▲ 71,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (351,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.