SCOT SRL
Date generale
Adresă
România, Prahova, Municipiul Câmpina, B-dul CAROL I, 58, 14 F, P, 2150
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 148.714 RON | 148.714 RON | 140.270 RON | 6.957 RON | 8.444 RON | 147.260 RON | 42.110 RON | 105.150 RON | −79.412 RON | 226.672 RON | 102.781 RON | 324 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 120.252 RON | 120.252 RON | 139.916 RON | −20.778 RON | −19.664 RON | 141.189 RON | 39.898 RON | 101.291 RON | −100.190 RON | 241.536 RON | 99.666 RON | 7 RON | 0 RON | 157 RON | 2 |
| 2021 | 157.210 RON | 160.572 RON | 172.462 RON | −13.496 RON | −11.890 RON | 130.722 RON | 37.686 RON | 93.036 RON | −113.686 RON | 244.408 RON | 91.885 RON | 1.117 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 215.526 RON | 215.526 RON | 219.003 RON | −5.632 RON | −3.477 RON | 125.425 RON | 35.473 RON | 89.952 RON | −119.318 RON | 244.743 RON | 79.044 RON | 1.674 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 376.855 RON | 376.855 RON | 343.070 RON | 30.017 RON | 33.785 RON | 140.446 RON | 33.261 RON | 107.185 RON | −89.301 RON | 229.747 RON | 65.964 RON | 29 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 455.087 RON | 455.087 RON | 420.519 RON | 25.059 RON | 34.568 RON | 171.520 RON | 31.049 RON | 140.471 RON | −64.242 RON | 235.762 RON | 109.049 RON | 1.556 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 420.888 RON | 420.888 RON | 409.157 RON | 3.233 RON | 11.731 RON | 173.968 RON | 28.941 RON | 145.027 RON | −61.009 RON | 234.977 RON | 126.902 RON | 961 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Top format din 275 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−61.009 RON) — risc de insolvență tehnică
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.62) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Grad ridicat de îndatorare: 135.1% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 148,7 K RON | 120,3 K RON | 157,2 K RON | 215,5 K RON | 376,9 K RON | 455,1 K RON | 420,9 K RON |
| Venituri totale | 148,7 K RON | 120,3 K RON | 160,6 K RON | 215,5 K RON | 376,9 K RON | 455,1 K RON | 420,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 140,3 K RON | 139,9 K RON | 172,5 K RON | 219,0 K RON | 343,1 K RON | 420,5 K RON | 409,2 K RON |
| Rezultat net | 7,0 K RON | −20,8 K RON | −13,5 K RON | −5,6 K RON | 30,0 K RON | 25,1 K RON | 3,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 514,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,62 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,08 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,74 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,32 |
| Durata stocaj (zile) | 110 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 437,97 |
| Durata încasare (zile) | 1 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 226,7 K RON | 147,3 K RON | 153,9% |
| 2020 | 241,5 K RON | 141,2 K RON | 171,1% |
| 2021 | 244,4 K RON | 130,7 K RON | 187,0% |
| 2022 | 244,7 K RON | 125,4 K RON | 195,1% |
| 2023 | 229,7 K RON | 140,4 K RON | 163,6% |
| 2024 | 235,8 K RON | 171,5 K RON | 137,5% |
| 2025 | 235,0 K RON | 174,0 K RON | 135,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 148,7 K RON | 120,3 K RON | 157,2 K RON | 215,5 K RON | 376,9 K RON | 455,1 K RON | 420,9 K RON | ▼ 7,5% |
| Rezultat net | 7,0 K RON | −20,8 K RON | −13,5 K RON | −5,6 K RON | 30,0 K RON | 25,1 K RON | 3,2 K RON | ▼ 87,1% |
| Total active | 147,3 K RON | 141,2 K RON | 130,7 K RON | 125,4 K RON | 140,4 K RON | 171,5 K RON | 174,0 K RON | ▲ 1,4% |
| Capitaluri proprii | −79,4 K RON | −100,2 K RON | −113,7 K RON | −119,3 K RON | −89,3 K RON | −64,2 K RON | −61,0 K RON | ▲ 5,0% |
| Datorii totale | 226,7 K RON | 241,5 K RON | 244,4 K RON | 244,7 K RON | 229,7 K RON | 235,8 K RON | 235,0 K RON | ▼ 0,3% |
| Lichiditate curentă | 0,46 | 0,42 | 0,38 | 0,37 | 0,47 | 0,60 | 0,62 | ▲ 3,6% |
| Marjă netă (%) | 4,68 | -17,28 | -8,58 | -2,61 | 7,97 | 5,51 | 0,77 | ▼ 86,0% |
| Scor bonitate | 32 | 12 | 27 | 27 | 50 | 50 | 37 | ▼ 26,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,2 K RON).
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 514,3 K RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 135.1% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (37/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.