Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PENSIUNEA LUCA ANDREI SRL
Date generale
Adresă
România, Prahova, Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, BARBU ŞTEFĂNESCU DELAVRANCEA, 7, 106400
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 127.710 RON | 127.710 RON | 13.559 RON | 110.319 RON | 114.151 RON | 193.206 RON | 0 RON | 193.206 RON | 141.385 RON | 51.821 RON | 102 RON | 170.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 111.860 RON | 111.860 RON | 11.722 RON | 96.931 RON | 100.138 RON | 240.493 RON | 0 RON | 240.493 RON | 238.316 RON | 2.177 RON | 102 RON | 132.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 130.605 RON | 130.605 RON | 23.192 RON | 103.495 RON | 107.413 RON | 165.837 RON | 2.282 RON | 163.555 RON | 161.814 RON | 4.023 RON | 102 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 143.225 RON | 143.435 RON | 54.753 RON | 85.171 RON | 88.682 RON | 133.785 RON | 23.935 RON | 109.850 RON | 131.197 RON | 2.588 RON | 972 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 145.138 RON | 145.338 RON | 72.023 RON | 71.892 RON | 73.315 RON | 92.340 RON | 17.435 RON | 74.905 RON | 87.866 RON | 4.474 RON | 972 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 145.140 RON | 149.140 RON | 93.363 RON | 46.390 RON | 55.777 RON | 119.006 RON | 3.144 RON | 115.862 RON | 112.516 RON | 6.490 RON | 972 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 141.640 RON | 141.640 RON | 125.356 RON | 13.717 RON | 16.284 RON | 114.191 RON | 2.144 RON | 112.047 RON | 104.249 RON | 9.942 RON | 1.671 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5590 — Alte servicii de cazare
Top format din 94 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 127,7 K RON | 111,9 K RON | 130,6 K RON | 143,2 K RON | 145,1 K RON | 145,1 K RON | 141,6 K RON |
| Venituri totale | 127,7 K RON | 111,9 K RON | 130,6 K RON | 143,4 K RON | 145,3 K RON | 149,1 K RON | 141,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 13,6 K RON | 11,7 K RON | 23,2 K RON | 54,8 K RON | 72,0 K RON | 93,4 K RON | 125,4 K RON |
| Rezultat net | 110,3 K RON | 96,9 K RON | 103,5 K RON | 85,2 K RON | 71,9 K RON | 46,4 K RON | 13,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 152,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 11,27 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 11,10 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 11,10 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 11,49 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 84,76 |
| Durata stocaj (zile) | 4 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 51,8 K RON | 193,2 K RON | 26,8% |
| 2020 | 2,2 K RON | 240,5 K RON | 0,9% |
| 2021 | 4,0 K RON | 165,8 K RON | 2,4% |
| 2022 | 2,6 K RON | 133,8 K RON | 1,9% |
| 2023 | 4,5 K RON | 92,3 K RON | 4,9% |
| 2024 | 6,5 K RON | 119,0 K RON | 5,5% |
| 2025 | 9,9 K RON | 114,2 K RON | 8,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 127,7 K RON | 111,9 K RON | 130,6 K RON | 143,2 K RON | 145,1 K RON | 145,1 K RON | 141,6 K RON | ▼ 2,4% |
| Rezultat net | 110,3 K RON | 96,9 K RON | 103,5 K RON | 85,2 K RON | 71,9 K RON | 46,4 K RON | 13,7 K RON | ▼ 70,4% |
| Total active | 193,2 K RON | 240,5 K RON | 165,8 K RON | 133,8 K RON | 92,3 K RON | 119,0 K RON | 114,2 K RON | ▼ 4,0% |
| Capitaluri proprii | 141,4 K RON | 238,3 K RON | 161,8 K RON | 131,2 K RON | 87,9 K RON | 112,5 K RON | 104,2 K RON | ▼ 7,3% |
| Datorii totale | 51,8 K RON | 2,2 K RON | 4,0 K RON | 2,6 K RON | 4,5 K RON | 6,5 K RON | 9,9 K RON | ▲ 53,2% |
| Lichiditate curentă | 3,73 | 110,47 | 40,66 | 42,45 | 16,74 | 17,85 | 11,27 | ▼ 36,9% |
| Marjă netă (%) | 86,38 | 86,65 | 79,24 | 59,47 | 49,53 | 31,96 | 9,68 | ▼ 69,7% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 95 | 95 | 80 | 87 | 75 | ▼ 13,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (13,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (11.27), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 152,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.