Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ANNCORE KIDDO S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Prahova, Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, NICOLAE BĂLCESCU, 100, 106400
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 15.548 RON | 31.232 RON | 64.222 RON | −33.145 RON | −32.990 RON | 298.427 RON | 279.379 RON | 19.048 RON | −32.945 RON | 56.446 RON | 15.309 RON | 100 RON | 274.926 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 113.490 RON | 228.589 RON | 191.995 RON | 35.401 RON | 36.594 RON | 290.840 RON | 250.047 RON | 40.793 RON | 2.456 RON | 128.557 RON | 31.984 RON | 1.972 RON | 159.827 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 128.358 RON | 164.718 RON | 141.415 RON | 21.951 RON | 23.303 RON | 280.964 RON | 213.687 RON | 67.277 RON | 24.407 RON | 133.090 RON | 58.486 RON | 2.415 RON | 123.467 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 102.115 RON | 138.475 RON | 123.843 RON | 13.728 RON | 14.632 RON | 256.308 RON | 177.328 RON | 78.980 RON | 38.135 RON | 131.066 RON | 69.493 RON | 2.938 RON | 87.107 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9329 — Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Top format din 209 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.6) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 15,5 K RON | 113,5 K RON | 128,4 K RON | 102,1 K RON |
| Venituri totale | 31,2 K RON | 228,6 K RON | 164,7 K RON | 138,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 64,2 K RON | 192,0 K RON | 141,4 K RON | 123,8 K RON |
| Rezultat net | −33,1 K RON | 35,4 K RON | 22,0 K RON | 13,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 158,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,60 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,07 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,96 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,47 |
| Durata stocaj (zile) | 248 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 34,76 |
| Durata încasare (zile) | 11 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 56,4 K RON | 298,4 K RON | 18,9% |
| 2023 | 128,6 K RON | 290,8 K RON | 44,2% |
| 2024 | 133,1 K RON | 281,0 K RON | 47,4% |
| 2025 | 131,1 K RON | 256,3 K RON | 51,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 15,5 K RON | 113,5 K RON | 128,4 K RON | 102,1 K RON | ▼ 20,4% |
| Rezultat net | −33,1 K RON | 35,4 K RON | 22,0 K RON | 13,7 K RON | ▼ 37,5% |
| Total active | 298,4 K RON | 290,8 K RON | 281,0 K RON | 256,3 K RON | ▼ 8,8% |
| Capitaluri proprii | −32,9 K RON | 2,5 K RON | 24,4 K RON | 38,1 K RON | ▲ 56,2% |
| Datorii totale | 56,4 K RON | 128,6 K RON | 133,1 K RON | 131,1 K RON | ▼ 1,5% |
| Lichiditate curentă | 0,34 | 0,32 | 0,51 | 0,60 | ▲ 19,2% |
| Marjă netă (%) | -213,18 | 31,19 | 17,10 | 13,44 | ▼ 21,4% |
| Scor bonitate | 19 | 56 | 61 | 60 | ▼ 1,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (13,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 158,5 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.