Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ADELIN TEODOR MARKET S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Prahova, Sat Cioranii de Sus, Comuna Ciorani, CIORANII DE SUS, 187, 107156
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.115.357 RON | 1.174.961 RON | 818.610 RON | 344.836 RON | 356.351 RON | 495.668 RON | 0 RON | 495.668 RON | 345.076 RON | 150.592 RON | 0 RON | 473.771 RON | 0 RON | 0 RON | 18 |
| 2024 | 1.211.458 RON | 1.265.326 RON | 970.674 RON | 263.247 RON | 294.652 RON | 437.455 RON | 4.025 RON | 433.430 RON | 263.487 RON | 169.943 RON | 0 RON | 372.006 RON | 4.025 RON | 0 RON | 17 |
| 2025 | 2.047.432 RON | 2.057.657 RON | 1.791.029 RON | 218.523 RON | 266.628 RON | 596.020 RON | 65.212 RON | 530.808 RON | 218.763 RON | 377.257 RON | 0 RON | 490.417 RON | 0 RON | 0 RON | 28 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Top format din 221 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,12 M RON | 1,21 M RON | 2,05 M RON |
| Venituri totale | 1,17 M RON | 1,27 M RON | 2,06 M RON |
| Cheltuieli totale | 818,6 K RON | 970,7 K RON | 1,79 M RON |
| Rezultat net | 344,8 K RON | 263,2 K RON | 218,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,39 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,41 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,41 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,11 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,58 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,17 |
| Durata încasare (zile) | 87 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 150,6 K RON | 495,7 K RON | 30,4% |
| 2024 | 169,9 K RON | 437,5 K RON | 38,9% |
| 2025 | 377,3 K RON | 596,0 K RON | 63,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,12 M RON | 1,21 M RON | 2,05 M RON | ▲ 69,0% |
| Rezultat net | 344,8 K RON | 263,2 K RON | 218,5 K RON | ▼ 17,0% |
| Total active | 495,7 K RON | 437,5 K RON | 596,0 K RON | ▲ 36,2% |
| Capitaluri proprii | 345,1 K RON | 263,5 K RON | 218,8 K RON | ▼ 17,0% |
| Datorii totale | 150,6 K RON | 169,9 K RON | 377,3 K RON | ▲ 122,0% |
| Lichiditate curentă | 3,29 | 2,55 | 1,41 | ▼ 44,8% |
| Marjă netă (%) | 30,92 | 21,73 | 10,67 | ▼ 50,9% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 72 | ▼ 17,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (218,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,39 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.