Publicitate

SABIN ELENA SERV S.R.L.

CUI: 40032990 J29/2138/2018 SRL Prahova, Sat Podu Ursului, Comuna Vărbilău
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40032990
Cod înmatriculare J29/2138/2018
EUID ROONRC.J29/2138/2018
Data înmatriculării 2018-10-22
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Prahova, Sat Podu Ursului, Comuna Vărbilău, PODU URSULUI, 32, 107653

Țară: România
Județ: Prahova
Localitate: Sat Podu Ursului, Comuna Vărbilău
Stradă: PODU URSULUI
Număr: 32
Cod poștal: 107653

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 2.416 RON −2.416 RON −2.416 RON 5.885 RON 5.833 RON 52 RON −4.015 RON 9.900 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 0 RON 1.167 RON −1.167 RON −1.167 RON 4.718 RON 4.666 RON 52 RON −5.182 RON 9.900 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 1.910 RON 1.910 RON 18.906 RON −17.053 RON −16.996 RON 6.666 RON 6.313 RON 353 RON −22.234 RON 28.900 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2022 3.600 RON 3.600 RON 7.086 RON −3.594 RON −3.486 RON 5.565 RON 4.396 RON 1.169 RON −25.828 RON 31.393 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2023 0 RON 0 RON 39.598 RON −39.598 RON −39.598 RON 2.578 RON 2.479 RON 99 RON −65.426 RON 68.004 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 0 RON 0 RON 45.849 RON −45.849 RON −45.849 RON 611 RON 562 RON 49 RON −111.275 RON 111.886 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2025 30.000 RON 30.000 RON 51.368 RON −21.668 RON −21.368 RON 30.049 RON 0 RON 30.049 RON −132.943 RON 162.992 RON 0 RON 30.000 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

MOISE ELENA GABRIELA
administrator
Prahova, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 208 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−132.943 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.18) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−21.668 RON)
  • Grad ridicat de îndatorare: 542.4% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
30,0 K RON
Rezultat Net 2025
−21,7 K RON
Total Active 2025
30,0 K RON
Scor Bonitate
27/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 27/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 1,9 K RON 3,6 K RON 0 RON 0 RON 30,0 K RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 1,9 K RON 3,6 K RON 0 RON 0 RON 30,0 K RON
Cheltuieli totale 2,4 K RON 1,2 K RON 18,9 K RON 7,1 K RON 39,6 K RON 45,8 K RON 51,4 K RON
Rezultat net −2,4 K RON −1,2 K RON −17,1 K RON −3,6 K RON −39,6 K RON −45,8 K RON −21,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 17,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−132.943 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,18 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,18 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,18 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante30,0 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe30,0 K RON
Numerar49 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,00
Durata încasare (zile) 365

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-71,2%
Marjă netă
-72,2%
ROA
-72,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 9,9 K RON 5,9 K RON 168,2%
2020 9,9 K RON 4,7 K RON 209,8%
2021 28,9 K RON 6,7 K RON 433,5%
2022 31,4 K RON 5,6 K RON 564,1%
2023 68,0 K RON 2,6 K RON 2.637,9%
2024 111,9 K RON 611 RON 18.312,0%
2025 163,0 K RON 30,0 K RON 542,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

27
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 1,9 K RON 3,6 K RON 0 RON 0 RON 30,0 K RON
Rezultat net −2,4 K RON −1,2 K RON −17,1 K RON −3,6 K RON −39,6 K RON −45,8 K RON −21,7 K RON ▲ 52,7%
Total active 5,9 K RON 4,7 K RON 6,7 K RON 5,6 K RON 2,6 K RON 611 RON 30,0 K RON ▲ 4.818,0%
Capitaluri proprii −4,0 K RON −5,2 K RON −22,2 K RON −25,8 K RON −65,4 K RON −111,3 K RON −132,9 K RON ▼ 19,5%
Datorii totale 9,9 K RON 9,9 K RON 28,9 K RON 31,4 K RON 68,0 K RON 111,9 K RON 163,0 K RON ▲ 45,7%
Lichiditate curentă 0,01 0,01 0,01 0,04 0,00 0,00 0,18 ▲ 46.000,0%
Marjă netă (%) -892,83 -99,83 -72,23
Scor bonitate 22 30 19 32 15 15 27 ▲ 80,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 542.4% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (27/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate