Publicitate

LUCIAN GAZON SISTEME IRIGATII S.R.L.

CUI: 44954039 J29/2355/2021 SRL Prahova, Sat Puchenii Moşneni, Comuna Puchenii Mari
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44954039
Cod înmatriculare J29/2355/2021
EUID ROONRC.J29/2355/2021
Data înmatriculării 2021-09-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Prahova, Sat Puchenii Moşneni, Comuna Puchenii Mari, PUCHENII MOŞNENI, 395, 107492

Țară: România
Județ: Prahova
Localitate: Sat Puchenii Moşneni, Comuna Puchenii Mari
Stradă: PUCHENII MOŞNENI
Număr: 395
Cod poștal: 107492

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 279.195 RON 279.195 RON 149.644 RON 127.178 RON 129.551 RON 277.248 RON 221.201 RON 56.047 RON 198.893 RON 78.355 RON 0 RON 37.828 RON 0 RON 0 RON 2
2024 305.950 RON 305.950 RON 176.659 RON 126.200 RON 129.291 RON 337.561 RON 272.213 RON 65.348 RON 306.343 RON 31.218 RON 0 RON 37.477 RON 0 RON 0 RON 1
2025 351.600 RON 351.600 RON 275.202 RON 72.422 RON 76.398 RON 416.978 RON 276.625 RON 140.353 RON 328.765 RON 88.213 RON 6.735 RON 50.682 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

MANOLE ANDREI-GABRIEL
administrator
Prahova, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 76 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
351,6 K RON
Rezultat Net 2025
72,4 K RON
Total Active 2025
417,0 K RON
Scor Bonitate
82/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 82/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 279,2 K RON 306,0 K RON 351,6 K RON
Venituri totale 279,2 K RON 306,0 K RON 351,6 K RON
Cheltuieli totale 149,6 K RON 176,7 K RON 275,2 K RON
Rezultat net 127,2 K RON 126,2 K RON 72,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 384,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,59 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,51 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,94 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,73 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate276,6 K RON (66.3%)
Active circulante140,4 K RON (33.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri6,7 K RON
Creanțe50,7 K RON
Numerar82,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 52,20
Durata stocaj (zile) 7
Rotație creanțe (ori/an) 6,94
Durata încasare (zile) 53

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
21,7%
Marjă netă
20,6%
ROA
17,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 78,4 K RON 277,2 K RON 28,3%
2024 31,2 K RON 337,6 K RON 9,3%
2025 88,2 K RON 417,0 K RON 21,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

82
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 279,2 K RON 306,0 K RON 351,6 K RON ▲ 14,9%
Rezultat net 127,2 K RON 126,2 K RON 72,4 K RON ▼ 42,6%
Total active 277,2 K RON 337,6 K RON 417,0 K RON ▲ 23,5%
Capitaluri proprii 198,9 K RON 306,3 K RON 328,8 K RON ▲ 7,3%
Datorii totale 78,4 K RON 31,2 K RON 88,2 K RON ▲ 182,6%
Lichiditate curentă 0,72 2,09 1,59 ▼ 24,0%
Marjă netă (%) 45,55 41,25 20,60 ▼ 50,1%
Scor bonitate 70 95 82 ▼ 13,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (72,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 384,7 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate