VIGADAV MED GENERAL S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Prahova, Municipiul Ploieşti, TRAIAN SĂVULESCU, 29, 100533
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 62.628 RON | 62.628 RON | 23.112 RON | 37.637 RON | 39.516 RON | 41.230 RON | 3.506 RON | 37.724 RON | 37.807 RON | 3.447 RON | 0 RON | 150 RON | 0 RON | 24 RON | 0 |
| 2020 | 79.800 RON | 79.800 RON | 45.303 RON | 32.103 RON | 34.497 RON | 75.826 RON | 6.174 RON | 69.652 RON | 69.910 RON | 5.916 RON | 394 RON | 2.089 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 92.210 RON | 92.210 RON | 59.319 RON | 30.196 RON | 32.891 RON | 56.575 RON | 7.369 RON | 49.206 RON | 45.106 RON | 11.480 RON | 1.694 RON | 804 RON | 0 RON | 11 RON | 0 |
| 2022 | 88.860 RON | 88.860 RON | 44.227 RON | 42.032 RON | 44.633 RON | 63.998 RON | 5.445 RON | 58.553 RON | 53.138 RON | 10.860 RON | 15.398 RON | 498 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 114.560 RON | 114.560 RON | 59.814 RON | 46.718 RON | 54.746 RON | 103.763 RON | 3.963 RON | 99.800 RON | 99.855 RON | 3.908 RON | 18.221 RON | 750 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 109.200 RON | 109.200 RON | 90.247 RON | 12.822 RON | 18.953 RON | 66.992 RON | 2.125 RON | 64.867 RON | 66.949 RON | 43 RON | 0 RON | 4.620 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 121.400 RON | 121.400 RON | 58.746 RON | 52.584 RON | 62.654 RON | 126.373 RON | 10.937 RON | 115.436 RON | 109.534 RON | 16.839 RON | 4.549 RON | 18.400 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8621 — Activități de asistență medicală generală
Top format din 57 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 62,6 K RON | 79,8 K RON | 92,2 K RON | 88,9 K RON | 114,6 K RON | 109,2 K RON | 121,4 K RON |
| Venituri totale | 62,6 K RON | 79,8 K RON | 92,2 K RON | 88,9 K RON | 114,6 K RON | 109,2 K RON | 121,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 23,1 K RON | 45,3 K RON | 59,3 K RON | 44,2 K RON | 59,8 K RON | 90,2 K RON | 58,7 K RON |
| Rezultat net | 37,6 K RON | 32,1 K RON | 30,2 K RON | 42,0 K RON | 46,7 K RON | 12,8 K RON | 52,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 132,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,86 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 6,59 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 5,49 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 7,50 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 26,69 |
| Durata stocaj (zile) | 14 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,60 |
| Durata încasare (zile) | 55 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 3,4 K RON | 41,2 K RON | 8,4% |
| 2020 | 5,9 K RON | 75,8 K RON | 7,8% |
| 2021 | 11,5 K RON | 56,6 K RON | 20,3% |
| 2022 | 10,9 K RON | 64,0 K RON | 17,0% |
| 2023 | 3,9 K RON | 103,8 K RON | 3,8% |
| 2024 | 43 RON | 67,0 K RON | 0,1% |
| 2025 | 16,8 K RON | 126,4 K RON | 13,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 62,6 K RON | 79,8 K RON | 92,2 K RON | 88,9 K RON | 114,6 K RON | 109,2 K RON | 121,4 K RON | ▲ 11,2% |
| Rezultat net | 37,6 K RON | 32,1 K RON | 30,2 K RON | 42,0 K RON | 46,7 K RON | 12,8 K RON | 52,6 K RON | ▲ 310,1% |
| Total active | 41,2 K RON | 75,8 K RON | 56,6 K RON | 64,0 K RON | 103,8 K RON | 67,0 K RON | 126,4 K RON | ▲ 88,6% |
| Capitaluri proprii | 37,8 K RON | 69,9 K RON | 45,1 K RON | 53,1 K RON | 99,9 K RON | 66,9 K RON | 109,5 K RON | ▲ 63,6% |
| Datorii totale | 3,4 K RON | 5,9 K RON | 11,5 K RON | 10,9 K RON | 3,9 K RON | 43 RON | 16,8 K RON | ▲ 39.060,5% |
| Lichiditate curentă | 10,94 | 11,77 | 4,29 | 5,39 | 25,54 | 1.508,53 | 6,86 | ▼ 99,5% |
| Marjă netă (%) | 60,10 | 40,23 | 32,75 | 47,30 | 40,78 | 11,74 | 43,31 | ▲ 268,9% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 87 | 95 | 100 | 87 | 95 | ▲ 9,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (52,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (6.86), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 132,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.