Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

AXA NEO CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 41666791 J29/2820/2019 SRL Prahova, Municipiul Câmpina
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41666791
Cod înmatriculare J29/2820/2019
EUID ROONRC.J29/2820/2019
Data înmatriculării 2019-09-20
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Prahova, Municipiul Câmpina, CAROL I, 62, 17A, 1, 105600

Țară: România
Județ: Prahova
Localitate: Municipiul Câmpina
Stradă: CAROL I
Număr: 62
Bloc: 17A
Apartament: 1
Cod poștal: 105600

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 138 RON −138 RON −138 RON 114.928 RON 163 RON 114.765 RON 62 RON 3.500 RON 0 RON 0 RON 111.366 RON 0 RON 0
2020 194.600 RON 194.600 RON 200.058 RON −7.260 RON −5.458 RON 151.003 RON 81.379 RON 69.624 RON −7.198 RON 9.713 RON 0 RON 0 RON 148.488 RON 0 RON 3
2021 179.300 RON 179.300 RON 218.848 RON −41.341 RON −39.548 RON 109.618 RON 62.768 RON 46.850 RON −48.538 RON 9.668 RON 0 RON 6.095 RON 148.488 RON 0 RON 4
2022 178.885 RON 178.885 RON 210.521 RON −33.425 RON −31.636 RON 87.798 RON 44.156 RON 43.642 RON −81.963 RON 21.273 RON 0 RON 24.825 RON 148.488 RON 0 RON 3
2023 157.720 RON 157.720 RON 174.169 RON −18.026 RON −16.449 RON 59.308 RON 26.670 RON 32.638 RON −99.988 RON 10.808 RON 0 RON 17.717 RON 148.488 RON 0 RON 2
2024 141.494 RON 142.515 RON 186.234 RON −45.144 RON −43.719 RON 17.107 RON 7.263 RON 9.844 RON −145.132 RON 13.751 RON 0 RON 8.017 RON 148.488 RON 0 RON 2
2025 164.106 RON 164.823 RON 148.712 RON 14.463 RON 16.111 RON 47.385 RON 163 RON 47.222 RON −130.668 RON 29.565 RON 0 RON 24.173 RON 148.488 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

BĂDICEANU AURELIAN ALIN
administrator
Prahova, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,396 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−130.668 RON) — datoriile depășesc activele
Cifra de Afaceri 2025
164,1 K RON
Rezultat Net 2025
14,5 K RON
Total Active 2025
47,4 K RON
Scor Bonitate
67/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 67/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 194,6 K RON 179,3 K RON 178,9 K RON 157,7 K RON 141,5 K RON 164,1 K RON
Venituri totale 0 RON 194,6 K RON 179,3 K RON 178,9 K RON 157,7 K RON 142,5 K RON 164,8 K RON
Cheltuieli totale 138 RON 200,1 K RON 218,8 K RON 210,5 K RON 174,2 K RON 186,2 K RON 148,7 K RON
Rezultat net −138 RON −7,3 K RON −41,3 K RON −33,4 K RON −18,0 K RON −45,1 K RON 14,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 197,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−130.668 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 62.4% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,60 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,60 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,78 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,60 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate163 RON (0.3%)
Active circulante47,2 K RON (99.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe24,2 K RON
Numerar23,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 6,79
Durata încasare (zile) 54

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
9,8%
Marjă netă
8,8%
ROA
30,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 3,5 K RON 114,9 K RON 3,1%
2020 9,7 K RON 151,0 K RON 6,4%
2021 9,7 K RON 109,6 K RON 8,8%
2022 21,3 K RON 87,8 K RON 24,2%
2023 10,8 K RON 59,3 K RON 18,2%
2024 13,8 K RON 17,1 K RON 80,4%
2025 29,6 K RON 47,4 K RON 62,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

67
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 194,6 K RON 179,3 K RON 178,9 K RON 157,7 K RON 141,5 K RON 164,1 K RON ▲ 16,0%
Rezultat net −138 RON −7,3 K RON −41,3 K RON −33,4 K RON −18,0 K RON −45,1 K RON 14,5 K RON ▲ 132,0%
Total active 114,9 K RON 151,0 K RON 109,6 K RON 87,8 K RON 59,3 K RON 17,1 K RON 47,4 K RON ▲ 177,0%
Capitaluri proprii 62 RON −7,2 K RON −48,5 K RON −82,0 K RON −100,0 K RON −145,1 K RON −130,7 K RON ▲ 10,0%
Datorii totale 3,5 K RON 9,7 K RON 9,7 K RON 21,3 K RON 10,8 K RON 13,8 K RON 29,6 K RON ▲ 115,0%
Lichiditate curentă 32,79 7,17 4,85 2,05 3,02 0,72 1,60 ▲ 123,1%
Marjă netă (%) – -3,73 -23,06 -18,69 -11,43 -31,91 8,81 ▲ 127,6%
Scor bonitate 50 34 34 41 49 17 67 ▲ 294,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (14,5 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 197,2 K RON.

Riscuri identificate

  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.

Recomandări

  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.