Publicitate

FRANCISC SPEED SERVICE S.R.L.

CUI: 46209812 J2/953/2022 SRL Arad, Municipiul Arad
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46209812
Cod înmatriculare J2/953/2022
EUID ROONRC.J2/953/2022
Data înmatriculării 2022-05-27
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani

Adresă

România, Arad, Municipiul Arad, VASLUI, 3, 719, A, Parter, 2, 310302

Țară: România
Județ: Arad
Localitate: Municipiul Arad
Stradă: VASLUI
Număr: 3
Bloc: 719
Scară: A
Etaj: Parter
Apartament: 2
Cod poștal: 310302

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 26.486 RON 26.486 RON 40.227 RON −14.554 RON −13.741 RON 45.038 RON 22.644 RON 22.394 RON −14.354 RON 59.392 RON 15.730 RON 4.088 RON 0 RON 0 RON 0
2023 128.169 RON 128.169 RON 115.040 RON 11.262 RON 13.129 RON 78.484 RON 23.498 RON 54.986 RON −3.092 RON 81.576 RON 39.354 RON 8.175 RON 0 RON 0 RON 0
2024 163.824 RON 163.824 RON 102.676 RON 51.853 RON 61.148 RON 179.265 RON 46.099 RON 133.166 RON 48.761 RON 130.504 RON 128.014 RON 4.472 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

LORINCZI FRANCISC
administrator
Arad, România
Pagina administratorului
HANȚIU BOGDAN-FLORIN
administrator
Arad, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Raport Economico-Financiar

2022–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
163,8 K RON
Rezultat Net 2024
51,9 K RON
Total Active 2024
179,3 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202220232024
Cifra de afaceri 26,5 K RON 128,2 K RON 163,8 K RON
Venituri totale 26,5 K RON 128,2 K RON 163,8 K RON
Cheltuieli totale 40,2 K RON 115,0 K RON 102,7 K RON
Rezultat net −14,6 K RON 11,3 K RON 51,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 243,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,02 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,04 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,37 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate46,1 K RON (25.7%)
Active circulante133,2 K RON (74.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri128,0 K RON
Creanțe4,5 K RON
Numerar680 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,28
Durata stocaj (zile) 285
Rotație creanțe (ori/an) 36,63
Durata încasare (zile) 10

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
37,3%
Marjă netă
31,7%
ROA
28,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 59,4 K RON 45,0 K RON 131,9%
2023 81,6 K RON 78,5 K RON 103,9%
2024 130,5 K RON 179,3 K RON 72,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202220232024 YoY
Cifra de afaceri 26,5 K RON 128,2 K RON 163,8 K RON ▲ 27,8%
Rezultat net −14,6 K RON 11,3 K RON 51,9 K RON ▲ 360,4%
Total active 45,0 K RON 78,5 K RON 179,3 K RON ▲ 128,4%
Capitaluri proprii −14,4 K RON −3,1 K RON 48,8 K RON ▲ 1.677,0%
Datorii totale 59,4 K RON 81,6 K RON 130,5 K RON ▲ 60,0%
Lichiditate curentă 0,38 0,67 1,02 ▲ 51,4%
Marjă netă (%) -54,95 8,79 31,65 ▲ 260,1%
Scor bonitate 19 55 80 ▲ 45,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (51,9 K RON).
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 243,5 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2024.

Publicitate