AS FIELD CAPITAL INVESTMENT SRL
Date generale
Adresă
România, Arad, Municipiul Arad, Zona Industrială Sud, 6, Camera 8
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.727.087 RON | 5.149.494 RON | 6.992.915 RON | −1.843.421 RON | −1.843.421 RON | 15.117.948 RON | 4.801.148 RON | 10.316.800 RON | 1.982.907 RON | 13.156.865 RON | 8.011.550 RON | 1.963.166 RON | 0 RON | 21.824 RON | 4 |
| 2024 | 6.455.228 RON | 2.988.586 RON | 2.722.851 RON | 265.735 RON | 265.735 RON | 12.605.044 RON | 4.588.855 RON | 8.016.189 RON | 2.248.642 RON | 10.378.226 RON | 5.673.185 RON | 2.072.524 RON | 0 RON | 21.824 RON | 4 |
| 2025 | 2.724.652 RON | 6.966.857 RON | 6.914.446 RON | 50.177 RON | 52.411 RON | 13.834.838 RON | 4.347.264 RON | 9.487.574 RON | 2.298.819 RON | 11.536.019 RON | 7.722.156 RON | 1.708.405 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (48)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0112 Cultivarea orezului
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0115 Cultivarea tutunului
- 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0121 Cultivarea strugurilor
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase
- 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
- 0129 Cultivarea altor plante permanente
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte
- 0142 Creșterea altor bovine
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
- 0147 Creșterea păsărilor
- 0149 Creşterea altor animale
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
- 0164 Pregătirea seminţelor
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4531 Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
Lideri din domeniu
Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0111 — Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Top format din 465 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.82) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Grad ridicat de îndatorare: 83.4% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,73 M RON | 6,46 M RON | 2,72 M RON |
| Venituri totale | 5,15 M RON | 2,99 M RON | 6,97 M RON |
| Cheltuieli totale | 6,99 M RON | 2,72 M RON | 6,91 M RON |
| Rezultat net | −1,84 M RON | 265,7 K RON | 50,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 4,63 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,82 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,15 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,20 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,35 |
| Durata stocaj (zile) | 1.035 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,59 |
| Durata încasare (zile) | 229 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 13,16 M RON | 15,12 M RON | 87,0% |
| 2024 | 10,38 M RON | 12,61 M RON | 82,3% |
| 2025 | 11,54 M RON | 13,83 M RON | 83,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,73 M RON | 6,46 M RON | 2,72 M RON | ▼ 57,8% |
| Rezultat net | −1,84 M RON | 265,7 K RON | 50,2 K RON | ▼ 81,1% |
| Total active | 15,12 M RON | 12,61 M RON | 13,83 M RON | ▲ 9,8% |
| Capitaluri proprii | 1,98 M RON | 2,25 M RON | 2,30 M RON | ▲ 2,2% |
| Datorii totale | 13,16 M RON | 10,38 M RON | 11,54 M RON | ▲ 11,2% |
| Lichiditate curentă | 0,78 | 0,77 | 0,82 | ▲ 6,5% |
| Marjă netă (%) | -106,74 | 4,12 | 1,84 | ▼ 55,3% |
| Scor bonitate | 37 | 58 | 50 | ▼ 13,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (50,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 4,63 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 83.4% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.