Publicitate

MARBURG INVEST SRL

CUI: 28316020 J29/582/2011 SRL Prahova, Loc. Sinaia, Oraş Sinaia
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 28316020
Cod înmatriculare J29/582/2011
EUID ROONRC.J29/582/2011
Data înmatriculării 2011-04-07
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 15 ani

Adresă

România, Prahova, Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Calea BRAŞOVULUI, 13, 106100, camera nr. 4

Țară: România
Județ: Prahova
Localitate: Loc. Sinaia, Oraş Sinaia
Sector: 0
Stradă: Calea BRAŞOVULUI
Număr: 13
Cod poștal: 106100
Completare adresă: camera nr. 4

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 15.126 RON 15.155 RON 40.749 RON −26.049 RON −25.594 RON 2.590.869 RON 2.437.953 RON 152.916 RON 1.240.318 RON 1.350.551 RON 0 RON 151.377 RON 0 RON 0 RON 0
2020 22.689 RON 22.730 RON 66.521 RON −44.314 RON −43.791 RON 2.456.034 RON 2.437.953 RON 18.081 RON 1.196.004 RON 1.260.030 RON 0 RON 1.527 RON 0 RON 0 RON 0
2021 30.252 RON 34.786 RON 13.827 RON 20.115 RON 20.959 RON 2.503.354 RON 2.437.953 RON 65.401 RON 1.216.119 RON 1.287.235 RON 0 RON 521 RON 0 RON 0 RON 0
2022 15.126 RON 24.400 RON 86.572 RON −62.902 RON −62.172 RON 3.880.465 RON 3.420.178 RON 460.287 RON 1.153.217 RON 2.727.248 RON 0 RON 459.839 RON 0 RON 0 RON 0
2023 0 RON 2 RON 4.718 RON −4.716 RON −4.716 RON 4.237.578 RON 3.956.230 RON 281.348 RON 1.148.501 RON 3.089.410 RON 0 RON 281.053 RON 0 RON 333 RON 0
2024 0 RON 1 RON 6.812 RON −6.811 RON −6.811 RON 4.297.892 RON 4.004.332 RON 293.560 RON 1.141.690 RON 3.156.202 RON 1.500 RON 291.255 RON 0 RON 0 RON 0
2025 0 RON 0 RON 51.553 RON −51.553 RON −51.553 RON 5.431.666 RON 5.039.004 RON 392.662 RON 1.090.137 RON 4.341.529 RON 1.500 RON 390.034 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

NEAGU COSTINEL-ALIN
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 144 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.09) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−51.553 RON)
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
−51,6 K RON
Total Active 2025
5,43 M RON
Scor Bonitate
28/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 28/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 15,1 K RON 22,7 K RON 30,3 K RON 15,1 K RON 0 RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 15,2 K RON 22,7 K RON 34,8 K RON 24,4 K RON 2 RON 1 RON 0 RON
Cheltuieli totale 40,7 K RON 66,5 K RON 13,8 K RON 86,6 K RON 4,7 K RON 6,8 K RON 51,6 K RON
Rezultat net −26,0 K RON −44,3 K RON 20,1 K RON −62,9 K RON −4,7 K RON −6,8 K RON −51,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −5,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,09 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,09 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,25 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate5,04 M RON (92.8%)
Active circulante392,7 K RON (7.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,5 K RON
Creanțe390,0 K RON
Numerar1,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
-1,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 1,35 M RON 2,59 M RON 52,1%
2020 1,26 M RON 2,46 M RON 51,3%
2021 1,29 M RON 2,50 M RON 51,4%
2022 2,73 M RON 3,88 M RON 70,3%
2023 3,09 M RON 4,24 M RON 72,9%
2024 3,16 M RON 4,30 M RON 73,4%
2025 4,34 M RON 5,43 M RON 79,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

28
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 15,1 K RON 22,7 K RON 30,3 K RON 15,1 K RON 0 RON 0 RON 0 RON
Rezultat net −26,0 K RON −44,3 K RON 20,1 K RON −62,9 K RON −4,7 K RON −6,8 K RON −51,6 K RON ▼ 656,9%
Total active 2,59 M RON 2,46 M RON 2,50 M RON 3,88 M RON 4,24 M RON 4,30 M RON 5,43 M RON ▲ 26,4%
Capitaluri proprii 1,24 M RON 1,20 M RON 1,22 M RON 1,15 M RON 1,15 M RON 1,14 M RON 1,09 M RON ▼ 4,5%
Datorii totale 1,35 M RON 1,26 M RON 1,29 M RON 2,73 M RON 3,09 M RON 3,16 M RON 4,34 M RON ▲ 37,6%
Lichiditate curentă 0,11 0,01 0,05 0,17 0,09 0,09 0,09 ▼ 2,8%
Marjă netă (%) -172,21 -195,31 66,49 -415,85
Scor bonitate 37 37 73 32 35 35 28 ▼ 20,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Scor de bonitate scăzut (28/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate