Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
WARP SERVICES PROVIDERS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Prahova, Sat Brazii de Jos, Comuna Brazi, SALCÂMILOR, 10, 3, P, 1, 107083
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 464.425 RON | 464.428 RON | 396.497 RON | 63.274 RON | 67.931 RON | 378.110 RON | 132.251 RON | 245.859 RON | 264.579 RON | 116.656 RON | 64.947 RON | 72.280 RON | 0 RON | 3.125 RON | 2 |
| 2020 | 510.286 RON | 531.640 RON | 495.126 RON | 31.567 RON | 36.514 RON | 437.536 RON | 124.239 RON | 313.297 RON | 296.146 RON | 146.851 RON | 0 RON | 94.356 RON | 0 RON | 5.461 RON | 3 |
| 2021 | 730.575 RON | 730.575 RON | 668.532 RON | 56.236 RON | 62.043 RON | 623.182 RON | 77.501 RON | 545.681 RON | 352.382 RON | 273.621 RON | 0 RON | 202.818 RON | 0 RON | 2.821 RON | 5 |
| 2022 | 1.402.076 RON | 1.402.093 RON | 1.002.065 RON | 389.395 RON | 400.028 RON | 901.656 RON | 56.059 RON | 845.597 RON | 615.461 RON | 289.372 RON | 0 RON | 515.852 RON | 0 RON | 3.177 RON | 6 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (32)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente civile de transport n.c.a.
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 5122 Transporturi spațiale
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 583 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 464,4 K RON | 510,3 K RON | 730,6 K RON | 1,40 M RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 464,4 K RON | 531,6 K RON | 730,6 K RON | 1,40 M RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 396,5 K RON | 495,1 K RON | 668,5 K RON | 1,00 M RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Rezultat net | 63,3 K RON | 31,6 K RON | 56,2 K RON | 389,4 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −5,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 116,7 K RON | 378,1 K RON | 30,9% |
| 2020 | 146,9 K RON | 437,5 K RON | 33,6% |
| 2021 | 273,6 K RON | 623,2 K RON | 43,9% |
| 2022 | 289,4 K RON | 901,7 K RON | 32,1% |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | – |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | – |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | – |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 464,4 K RON | 510,3 K RON | 730,6 K RON | 1,40 M RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 63,3 K RON | 31,6 K RON | 56,2 K RON | 389,4 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Total active | 378,1 K RON | 437,5 K RON | 623,2 K RON | 901,7 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Capitaluri proprii | 264,6 K RON | 296,1 K RON | 352,4 K RON | 615,5 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Datorii totale | 116,7 K RON | 146,9 K RON | 273,6 K RON | 289,4 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Lichiditate curentă | 2,11 | 2,13 | 1,99 | 2,92 | – | – | – | – |
| Marjă netă (%) | 13,62 | 6,19 | 7,70 | 27,77 | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 90 | 85 | 100 | 20 | 27 | 27 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Scor de bonitate scăzut (27/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.