Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RAMONA MARIO SOLUTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Prahova, Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, INDEPENDENŢEI, 3, Camin nr.3, 2, 53, 105900
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 5.470 RON | 5.470 RON | 5.913 RON | −546 RON | −443 RON | 6.756 RON | 55 RON | 6.701 RON | −346 RON | 7.102 RON | 4.103 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 55 RON | −55 RON | −55 RON | 6.701 RON | 0 RON | 6.701 RON | −401 RON | 7.102 RON | 4.103 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 158.034 RON | 158.034 RON | 9.705 RON | 146.781 RON | 148.329 RON | 1.250 RON | 0 RON | 1.250 RON | −401 RON | 1.651 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 31.800 RON | 31.800 RON | 0 RON | 31.800 RON | 31.800 RON | 33.050 RON | 0 RON | 33.050 RON | 31.399 RON | 1.651 RON | 0 RON | 31.800 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (18)
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Top format din 1,396 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,5 K RON | 0 RON | 158,0 K RON | 31,8 K RON |
| Venituri totale | 5,5 K RON | 0 RON | 158,0 K RON | 31,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 5,9 K RON | 55 RON | 9,7 K RON | 0 RON |
| Rezultat net | −546 RON | −55 RON | 146,8 K RON | 31,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 108,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 20,02 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 20,02 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,76 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 20,02 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,00 |
| Durata încasare (zile) | 365 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 7,1 K RON | 6,8 K RON | 105,1% |
| 2023 | 7,1 K RON | 6,7 K RON | 106,0% |
| 2024 | 1,7 K RON | 1,3 K RON | 132,1% |
| 2025 | 1,7 K RON | 33,1 K RON | 5,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,5 K RON | 0 RON | 158,0 K RON | 31,8 K RON | ▼ 79,9% |
| Rezultat net | −546 RON | −55 RON | 146,8 K RON | 31,8 K RON | ▼ 78,3% |
| Total active | 6,8 K RON | 6,7 K RON | 1,3 K RON | 33,1 K RON | ▲ 2.544,0% |
| Capitaluri proprii | −346 RON | −401 RON | −401 RON | 31,4 K RON | ▲ 7.930,2% |
| Datorii totale | 7,1 K RON | 7,1 K RON | 1,7 K RON | 1,7 K RON | ▲ 0,0% |
| Lichiditate curentă | 0,94 | 0,94 | 0,76 | 20,02 | ▲ 2.544,1% |
| Marjă netă (%) | -9,98 | – | 92,88 | 100,00 | ▲ 7,7% |
| Scor bonitate | 24 | 35 | 47 | 87 | ▲ 85,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (31,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (20.02), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 108,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.