Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ELA COM 94 SRL
Date generale
Adresă
România, Prahova, Municipiul Ploieşti, Str. SLT.EROU MOLDOVEANU MARIAN, 10, 22, B, 2, 38, 2000
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 43.591 RON | 43.591 RON | 42.110 RON | 143 RON | 1.481 RON | 7.300 RON | 0 RON | 7.300 RON | 7.030 RON | 270 RON | 2.379 RON | 3.316 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 34.799 RON | 34.799 RON | 32.659 RON | 1.152 RON | 2.140 RON | 8.317 RON | 0 RON | 8.317 RON | 8.181 RON | 136 RON | 2.686 RON | 3.316 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 31.129 RON | 31.414 RON | 30.207 RON | 248 RON | 1.207 RON | 6.430 RON | 0 RON | 6.430 RON | 6.125 RON | 305 RON | 2.390 RON | 3.401 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 43.849 RON | 43.849 RON | 42.359 RON | 177 RON | 1.490 RON | 6.662 RON | 0 RON | 6.662 RON | 6.302 RON | 360 RON | 2.424 RON | 3.401 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 47.602 RON | 47.602 RON | 47.862 RON | −260 RON | −260 RON | 8.042 RON | 0 RON | 8.042 RON | 6.042 RON | 2.000 RON | 2.180 RON | 3.560 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 56.605 RON | 56.605 RON | 55.221 RON | 1.167 RON | 1.384 RON | 7.268 RON | 0 RON | 7.268 RON | 7.209 RON | 59 RON | 5.818 RON | 1.402 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 59.649 RON | 59.649 RON | 57.954 RON | 1.451 RON | 1.695 RON | 10.185 RON | 0 RON | 10.185 RON | 8.660 RON | 1.525 RON | 7.405 RON | 1.402 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 1,657 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 43,6 K RON | 34,8 K RON | 31,1 K RON | 43,8 K RON | 47,6 K RON | 56,6 K RON | 59,6 K RON |
| Venituri totale | 43,6 K RON | 34,8 K RON | 31,4 K RON | 43,8 K RON | 47,6 K RON | 56,6 K RON | 59,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 42,1 K RON | 32,7 K RON | 30,2 K RON | 42,4 K RON | 47,9 K RON | 55,2 K RON | 58,0 K RON |
| Rezultat net | 143 RON | 1,2 K RON | 248 RON | 177 RON | −260 RON | 1,2 K RON | 1,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 60,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,68 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,82 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,90 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 6,68 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 8,06 |
| Durata stocaj (zile) | 45 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 42,55 |
| Durata încasare (zile) | 9 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 270 RON | 7,3 K RON | 3,7% |
| 2020 | 136 RON | 8,3 K RON | 1,6% |
| 2021 | 305 RON | 6,4 K RON | 4,7% |
| 2022 | 360 RON | 6,7 K RON | 5,4% |
| 2023 | 2,0 K RON | 8,0 K RON | 24,9% |
| 2024 | 59 RON | 7,3 K RON | 0,8% |
| 2025 | 1,5 K RON | 10,2 K RON | 15,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 43,6 K RON | 34,8 K RON | 31,1 K RON | 43,8 K RON | 47,6 K RON | 56,6 K RON | 59,6 K RON | ▲ 5,4% |
| Rezultat net | 143 RON | 1,2 K RON | 248 RON | 177 RON | −260 RON | 1,2 K RON | 1,5 K RON | ▲ 24,3% |
| Total active | 7,3 K RON | 8,3 K RON | 6,4 K RON | 6,7 K RON | 8,0 K RON | 7,3 K RON | 10,2 K RON | ▲ 40,1% |
| Capitaluri proprii | 7,0 K RON | 8,2 K RON | 6,1 K RON | 6,3 K RON | 6,0 K RON | 7,2 K RON | 8,7 K RON | ▲ 20,1% |
| Datorii totale | 270 RON | 136 RON | 305 RON | 360 RON | 2,0 K RON | 59 RON | 1,5 K RON | ▲ 2.484,7% |
| Lichiditate curentă | 27,04 | 61,15 | 21,08 | 18,51 | 4,02 | 123,19 | 6,68 | ▼ 94,6% |
| Marjă netă (%) | 0,33 | 3,31 | 0,80 | 0,40 | -0,55 | 2,06 | 2,43 | ▲ 18,0% |
| Scor bonitate | 77 | 85 | 70 | 77 | 64 | 90 | 85 | ▼ 5,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (6.68), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 60,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.