Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OEM PRO TEAM SRL
Date generale
Adresă
România, Prahova, Municipiul Ploieşti, SPĂTARUL NICOLAE MILESCU, 33A, 140H, B, 4, 36, 100454
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 80.659 RON | 83.347 RON | 68.140 RON | 12.717 RON | 15.207 RON | 52.682 RON | 309 RON | 52.373 RON | 11.879 RON | 43.873 RON | 23.273 RON | 11.570 RON | −2.792 RON | 278 RON | 0 |
| 2020 | 121.368 RON | 123.413 RON | 98.314 RON | 21.698 RON | 25.099 RON | 83.014 RON | 3.777 RON | 79.237 RON | 30.519 RON | 52.637 RON | 32.021 RON | 7.666 RON | 0 RON | 142 RON | 0 |
| 2021 | 131.828 RON | 135.444 RON | 115.537 RON | 16.321 RON | 19.907 RON | 94.301 RON | 2.110 RON | 92.191 RON | 46.840 RON | 47.506 RON | 57.596 RON | 5.128 RON | 0 RON | 45 RON | 0 |
| 2022 | 176.470 RON | 181.981 RON | 162.615 RON | 14.199 RON | 19.366 RON | 106.327 RON | 4.549 RON | 101.778 RON | 61.039 RON | 45.332 RON | 67.154 RON | 7.588 RON | 0 RON | 44 RON | 0 |
| 2023 | 136.800 RON | 141.129 RON | 122.957 RON | 14.514 RON | 18.172 RON | 131.208 RON | 7.033 RON | 124.175 RON | 75.553 RON | 55.701 RON | 71.577 RON | 13.209 RON | 0 RON | 46 RON | 0 |
| 2024 | 149.160 RON | 151.297 RON | 136.663 RON | 11.537 RON | 14.634 RON | 151.576 RON | 3.862 RON | 147.714 RON | 87.089 RON | 64.620 RON | 102.290 RON | 9.421 RON | 0 RON | 133 RON | 0 |
| 2025 | 143.231 RON | 144.264 RON | 125.926 RON | 15.335 RON | 18.338 RON | 162.302 RON | 8.033 RON | 154.269 RON | 110.516 RON | 52.415 RON | 73.993 RON | 6.630 RON | 0 RON | 629 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4531 Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4671 — Comerț cu ridicata al autovehiculelor
Top format din 53 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 80,7 K RON | 121,4 K RON | 131,8 K RON | 176,5 K RON | 136,8 K RON | 149,2 K RON | 143,2 K RON |
| Venituri totale | 83,3 K RON | 123,4 K RON | 135,4 K RON | 182,0 K RON | 141,1 K RON | 151,3 K RON | 144,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 68,1 K RON | 98,3 K RON | 115,5 K RON | 162,6 K RON | 123,0 K RON | 136,7 K RON | 125,9 K RON |
| Rezultat net | 12,7 K RON | 21,7 K RON | 16,3 K RON | 14,2 K RON | 14,5 K RON | 11,5 K RON | 15,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 169,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,94 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,53 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,41 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,10 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,94 |
| Durata stocaj (zile) | 189 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 21,60 |
| Durata încasare (zile) | 17 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 43,9 K RON | 52,7 K RON | 83,3% |
| 2020 | 52,6 K RON | 83,0 K RON | 63,4% |
| 2021 | 47,5 K RON | 94,3 K RON | 50,4% |
| 2022 | 45,3 K RON | 106,3 K RON | 42,6% |
| 2023 | 55,7 K RON | 131,2 K RON | 42,5% |
| 2024 | 64,6 K RON | 151,6 K RON | 42,6% |
| 2025 | 52,4 K RON | 162,3 K RON | 32,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 80,7 K RON | 121,4 K RON | 131,8 K RON | 176,5 K RON | 136,8 K RON | 149,2 K RON | 143,2 K RON | ▼ 4,0% |
| Rezultat net | 12,7 K RON | 21,7 K RON | 16,3 K RON | 14,2 K RON | 14,5 K RON | 11,5 K RON | 15,3 K RON | ▲ 32,9% |
| Total active | 52,7 K RON | 83,0 K RON | 94,3 K RON | 106,3 K RON | 131,2 K RON | 151,6 K RON | 162,3 K RON | ▲ 7,1% |
| Capitaluri proprii | 11,9 K RON | 30,5 K RON | 46,8 K RON | 61,0 K RON | 75,6 K RON | 87,1 K RON | 110,5 K RON | ▲ 26,9% |
| Datorii totale | 43,9 K RON | 52,6 K RON | 47,5 K RON | 45,3 K RON | 55,7 K RON | 64,6 K RON | 52,4 K RON | ▼ 18,9% |
| Lichiditate curentă | 1,19 | 1,51 | 1,94 | 2,25 | 2,23 | 2,29 | 2,94 | ▲ 28,8% |
| Marjă netă (%) | 15,77 | 17,88 | 12,38 | 8,05 | 10,61 | 7,73 | 10,71 | ▲ 38,6% |
| Scor bonitate | 67 | 90 | 85 | 90 | 87 | 90 | 95 | ▲ 5,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (15,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.94), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 169,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.