Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SALRO SRL
Date generale
Adresă
România, Prahova, Sat Proviţa de Sus, Comuna Proviţa de Sus, PROVIŢA DE SUS, 367, 107480
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 5.614.204 RON | 6.133.457 RON | 5.922.881 RON | 206.395 RON | 210.576 RON | 1.615.243 RON | 136.827 RON | 1.478.416 RON | 1.002.577 RON | 612.666 RON | 891.360 RON | 216.301 RON | 0 RON | 0 RON | 15 |
| 2020 | 6.761.124 RON | 6.693.898 RON | 6.399.394 RON | 237.252 RON | 294.504 RON | 1.958.244 RON | 173.551 RON | 1.784.693 RON | 1.239.829 RON | 820.715 RON | 1.030.273 RON | 198.762 RON | 0 RON | 102.300 RON | 14 |
| 2021 | 8.083.204 RON | 8.216.761 RON | 7.879.317 RON | 337.444 RON | 337.444 RON | 2.648.971 RON | 432.846 RON | 2.216.125 RON | 1.577.274 RON | 1.071.697 RON | 990.440 RON | 402.765 RON | 0 RON | 0 RON | 16 |
| 2022 | 9.776.868 RON | 9.898.611 RON | 9.531.175 RON | 316.116 RON | 367.436 RON | 3.544.167 RON | 952.494 RON | 2.591.673 RON | 1.893.389 RON | 1.650.778 RON | 1.595.710 RON | 171.888 RON | 0 RON | 0 RON | 17 |
| 2023 | 10.880.469 RON | 11.252.479 RON | 10.957.706 RON | 248.520 RON | 294.773 RON | 4.301.951 RON | 1.013.279 RON | 3.288.672 RON | 2.141.910 RON | 2.160.041 RON | 2.380.947 RON | 120.665 RON | 0 RON | 0 RON | 17 |
| 2024 | 12.338.157 RON | 11.632.386 RON | 11.433.902 RON | 160.174 RON | 198.484 RON | 4.411.997 RON | 799.739 RON | 3.612.258 RON | 2.302.084 RON | 2.109.913 RON | 2.344.064 RON | 368.715 RON | 0 RON | 0 RON | 18 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (78)
- 1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
- 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
- 2363 Fabricarea betonului
- 2364 Fabricarea mortarului
- 2365 Fabricarea produselor din azbociment
- 2369 Fabricarea altor articole din beton, ciment şi ipsos
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4674 Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
- 4675 Comerţ cu ridicata al produselor chimice
- 4676 Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4743 Comerţ cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4759 Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8129 Alte activităţi de curăţenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Raport Economico-Financiar
2019–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,61 M RON | 6,76 M RON | 8,08 M RON | 9,78 M RON | 10,88 M RON | 12,34 M RON |
| Venituri totale | 6,13 M RON | 6,69 M RON | 8,22 M RON | 9,90 M RON | 11,25 M RON | 11,63 M RON |
| Cheltuieli totale | 5,92 M RON | 6,40 M RON | 7,88 M RON | 9,53 M RON | 10,96 M RON | 11,43 M RON |
| Rezultat net | 206,4 K RON | 237,3 K RON | 337,4 K RON | 316,1 K RON | 248,5 K RON | 160,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 13,68 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,71 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,60 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,43 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,09 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 5,26 |
| Durata stocaj (zile) | 69 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 33,46 |
| Durata încasare (zile) | 11 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 612,7 K RON | 1,62 M RON | 37,9% |
| 2020 | 820,7 K RON | 1,96 M RON | 41,9% |
| 2021 | 1,07 M RON | 2,65 M RON | 40,5% |
| 2022 | 1,65 M RON | 3,54 M RON | 46,6% |
| 2023 | 2,16 M RON | 4,30 M RON | 50,2% |
| 2024 | 2,11 M RON | 4,41 M RON | 47,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,61 M RON | 6,76 M RON | 8,08 M RON | 9,78 M RON | 10,88 M RON | 12,34 M RON | ▲ 13,4% |
| Rezultat net | 206,4 K RON | 237,3 K RON | 337,4 K RON | 316,1 K RON | 248,5 K RON | 160,2 K RON | ▼ 35,5% |
| Total active | 1,62 M RON | 1,96 M RON | 2,65 M RON | 3,54 M RON | 4,30 M RON | 4,41 M RON | ▲ 2,6% |
| Capitaluri proprii | 1,00 M RON | 1,24 M RON | 1,58 M RON | 1,89 M RON | 2,14 M RON | 2,30 M RON | ▲ 7,5% |
| Datorii totale | 612,7 K RON | 820,7 K RON | 1,07 M RON | 1,65 M RON | 2,16 M RON | 2,11 M RON | ▼ 2,3% |
| Lichiditate curentă | 2,41 | 2,17 | 2,07 | 1,57 | 1,52 | 1,71 | ▲ 12,4% |
| Marjă netă (%) | 3,68 | 3,51 | 4,17 | 3,23 | 2,28 | 1,30 | ▼ 43,0% |
| Scor bonitate | 77 | 85 | 85 | 72 | 67 | 80 | ▲ 19,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (160,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 13,68 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.