Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ACTIV ONLINE PRO ADVERTISING SRL
Date generale
Adresă
România, Prahova, Municipiul Ploieşti, ROMANĂ, 88, 100154, clădirea C1, et.2, biroul nr.5
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 293.450 RON | 293.819 RON | 242.535 RON | 48.699 RON | 51.284 RON | 83.228 RON | 24.065 RON | 59.163 RON | 69.696 RON | 15.466 RON | 0 RON | 3.516 RON | 0 RON | 1.934 RON | 2 |
| 2024 | 318.053 RON | 379.075 RON | 264.689 RON | 108.006 RON | 114.386 RON | 302.362 RON | 229.438 RON | 72.924 RON | 109.661 RON | 196.008 RON | 24 RON | 20.276 RON | 0 RON | 3.307 RON | 2 |
| 2025 | 316.663 RON | 316.921 RON | 220.249 RON | 92.047 RON | 96.672 RON | 372.124 RON | 205.535 RON | 166.589 RON | 92.287 RON | 283.927 RON | 0 RON | 73.071 RON | 0 RON | 4.090 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 379 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.59) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 293,5 K RON | 318,1 K RON | 316,7 K RON |
| Venituri totale | 293,8 K RON | 379,1 K RON | 316,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 242,5 K RON | 264,7 K RON | 220,2 K RON |
| Rezultat net | 48,7 K RON | 108,0 K RON | 92,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 332,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,59 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,59 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,33 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,31 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,33 |
| Durata încasare (zile) | 84 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 15,5 K RON | 83,2 K RON | 18,6% |
| 2024 | 196,0 K RON | 302,4 K RON | 64,8% |
| 2025 | 283,9 K RON | 372,1 K RON | 76,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 293,5 K RON | 318,1 K RON | 316,7 K RON | ▼ 0,4% |
| Rezultat net | 48,7 K RON | 108,0 K RON | 92,0 K RON | ▼ 14,8% |
| Total active | 83,2 K RON | 302,4 K RON | 372,1 K RON | ▲ 23,1% |
| Capitaluri proprii | 69,7 K RON | 109,7 K RON | 92,3 K RON | ▼ 15,8% |
| Datorii totale | 15,5 K RON | 196,0 K RON | 283,9 K RON | ▲ 44,9% |
| Lichiditate curentă | 3,83 | 0,37 | 0,59 | ▲ 57,7% |
| Marjă netă (%) | 16,60 | 33,96 | 29,07 | ▼ 14,4% |
| Scor bonitate | 87 | 68 | 60 | ▼ 11,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (92,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 332,6 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.