VLG EXPERT SRL
Date generale
Adresă
România, Satu Mare, Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Str. VICTORIEI, 10, 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 219.381 RON | 219.489 RON | 93.782 RON | 123.709 RON | 125.707 RON | 319.768 RON | 74.397 RON | 245.371 RON | 314.680 RON | 5.088 RON | 0 RON | 199.721 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 190.862 RON | 191.004 RON | 106.946 RON | 70.080 RON | 84.058 RON | 203.151 RON | 65.187 RON | 137.964 RON | 193.375 RON | 9.776 RON | 0 RON | 113.489 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 201.966 RON | 202.111 RON | 100.008 RON | 85.799 RON | 102.103 RON | 193.388 RON | 63.118 RON | 130.270 RON | 181.513 RON | 11.875 RON | 0 RON | 128.954 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 7830 Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8560 Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
Lideri din domeniu
Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Top format din 165 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 219,4 K RON | 190,9 K RON | 202,0 K RON |
| Venituri totale | 219,5 K RON | 191,0 K RON | 202,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 93,8 K RON | 106,9 K RON | 100,0 K RON |
| Rezultat net | 123,7 K RON | 70,1 K RON | 85,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 186,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10,97 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 10,97 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,11 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 16,29 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,57 |
| Durata încasare (zile) | 233 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 5,1 K RON | 319,8 K RON | 1,6% |
| 2024 | 9,8 K RON | 203,2 K RON | 4,8% |
| 2025 | 11,9 K RON | 193,4 K RON | 6,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 219,4 K RON | 190,9 K RON | 202,0 K RON | ▲ 5,8% |
| Rezultat net | 123,7 K RON | 70,1 K RON | 85,8 K RON | ▲ 22,4% |
| Total active | 319,8 K RON | 203,2 K RON | 193,4 K RON | ▼ 4,8% |
| Capitaluri proprii | 314,7 K RON | 193,4 K RON | 181,5 K RON | ▼ 6,1% |
| Datorii totale | 5,1 K RON | 9,8 K RON | 11,9 K RON | ▲ 21,5% |
| Lichiditate curentă | 48,23 | 14,11 | 10,97 | ▼ 22,3% |
| Marjă netă (%) | 56,39 | 36,72 | 42,48 | ▲ 15,7% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 95 | ▲ 18,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (85,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (10.97), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.