Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LESS IS MORE COMMUNICATION S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Satu Mare, Sat Dindeştiu Mic, Comuna Petreşti, DINDEŞTIU MIC, 24, 447241
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 73.400 RON | 73.407 RON | 15.997 RON | 55.252 RON | 57.410 RON | 62.407 RON | 0 RON | 62.407 RON | 55.452 RON | 6.955 RON | 0 RON | 39.033 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 117.853 RON | 117.860 RON | 27.373 RON | 78.181 RON | 90.487 RON | 99.106 RON | 0 RON | 99.106 RON | 96.633 RON | 2.473 RON | 0 RON | 1.200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 120.136 RON | 120.147 RON | 16.325 RON | 88.041 RON | 103.822 RON | 112.223 RON | 9.450 RON | 102.773 RON | 106.174 RON | 6.049 RON | 0 RON | 57.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 111.260 RON | 111.290 RON | 22.192 RON | 75.555 RON | 89.098 RON | 206.766 RON | 4.050 RON | 202.716 RON | 76.055 RON | 130.711 RON | 0 RON | 70.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 98 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 73,4 K RON | 117,9 K RON | 120,1 K RON | 111,3 K RON |
| Venituri totale | 73,4 K RON | 117,9 K RON | 120,1 K RON | 111,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 16,0 K RON | 27,4 K RON | 16,3 K RON | 22,2 K RON |
| Rezultat net | 55,3 K RON | 78,2 K RON | 88,0 K RON | 75,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 134,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,55 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,55 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,02 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,58 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,59 |
| Durata încasare (zile) | 230 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 7,0 K RON | 62,4 K RON | 11,1% |
| 2023 | 2,5 K RON | 99,1 K RON | 2,5% |
| 2024 | 6,0 K RON | 112,2 K RON | 5,4% |
| 2025 | 130,7 K RON | 206,8 K RON | 63,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 73,4 K RON | 117,9 K RON | 120,1 K RON | 111,3 K RON | ▼ 7,4% |
| Rezultat net | 55,3 K RON | 78,2 K RON | 88,0 K RON | 75,6 K RON | ▼ 14,2% |
| Total active | 62,4 K RON | 99,1 K RON | 112,2 K RON | 206,8 K RON | ▲ 84,2% |
| Capitaluri proprii | 55,5 K RON | 96,6 K RON | 106,2 K RON | 76,1 K RON | ▼ 28,4% |
| Datorii totale | 7,0 K RON | 2,5 K RON | 6,0 K RON | 130,7 K RON | ▲ 2.060,9% |
| Lichiditate curentă | 8,97 | 40,08 | 16,99 | 1,55 | ▼ 90,9% |
| Marjă netă (%) | 75,28 | 66,34 | 73,28 | 67,91 | ▼ 7,3% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 87 | 70 | ▼ 19,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (75,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 134,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.