Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ALFNOR WORK CONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Satu Mare, Sat Oraşu Nou, Comuna Oraşu Nou, ORAŞU NOU, 259, 447220
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 167.634 RON | 188.613 RON | 177.015 RON | 10.016 RON | 11.598 RON | 139.496 RON | 2.413 RON | 137.083 RON | 65.965 RON | 73.531 RON | 110.891 RON | 1.306 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 27.200 RON | 27.913 RON | 97.079 RON | −69.438 RON | −69.166 RON | 138.429 RON | 0 RON | 138.429 RON | −3.473 RON | 141.902 RON | 127.622 RON | 17 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 180.462 RON | 181.027 RON | 175.295 RON | 3.958 RON | 5.732 RON | 158.558 RON | 0 RON | 158.558 RON | 485 RON | 81.879 RON | 117.031 RON | 17 RON | 76.194 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Top format din 869 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 167,6 K RON | 27,2 K RON | 180,5 K RON |
| Venituri totale | 188,6 K RON | 27,9 K RON | 181,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 177,0 K RON | 97,1 K RON | 175,3 K RON |
| Rezultat net | 10,0 K RON | −69,4 K RON | 4,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 137,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,94 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,51 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,51 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,94 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,54 |
| Durata stocaj (zile) | 237 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 10.615,41 |
| Durata încasare (zile) | 0 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 73,5 K RON | 139,5 K RON | 52,7% |
| 2024 | 141,9 K RON | 138,4 K RON | 102,5% |
| 2025 | 81,9 K RON | 158,6 K RON | 51,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 167,6 K RON | 27,2 K RON | 180,5 K RON | ▲ 563,5% |
| Rezultat net | 10,0 K RON | −69,4 K RON | 4,0 K RON | ▲ 105,7% |
| Total active | 139,5 K RON | 138,4 K RON | 158,6 K RON | ▲ 14,5% |
| Capitaluri proprii | 66,0 K RON | −3,5 K RON | 485 RON | ▲ 114,0% |
| Datorii totale | 73,5 K RON | 141,9 K RON | 81,9 K RON | ▼ 42,3% |
| Lichiditate curentă | 1,86 | 0,98 | 1,94 | ▲ 98,5% |
| Marjă netă (%) | 5,97 | -255,29 | 2,19 | ▲ 100,9% |
| Scor bonitate | 72 | 17 | 68 | ▲ 300,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.