Publicitate

CHF MULTI INOVATIV S.R.L.

CUI: 46068802 J30/477/2022 SRL Satu Mare, Sat Cămin, Comuna Cămin
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46068802
Cod înmatriculare J30/477/2022
EUID ROONRC.J30/477/2022
Data înmatriculării 2022-05-05
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Satu Mare, Sat Cămin, Comuna Cămin, CĂMIN, 1/D1, 447081

Țară: România
Județ: Satu Mare
Localitate: Sat Cămin, Comuna Cămin
Stradă: CĂMIN
Număr: 1/D1
Cod poștal: 447081

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 7.500 RON 7.500 RON 18.108 RON −10.608 RON −10.608 RON 251.645 RON 243.258 RON 8.387 RON −10.408 RON 266.932 RON 130 RON 0 RON 0 RON 4.879 RON 1
2024 50.750 RON 94.022 RON 143.748 RON −49.726 RON −49.726 RON 249.246 RON 201.103 RON 48.143 RON −60.134 RON 143.271 RON 11.780 RON 28.338 RON 169.988 RON 3.879 RON 2
2025 185.326 RON 236.787 RON 209.010 RON 23.333 RON 27.777 RON 205.960 RON 161.362 RON 44.598 RON −37.338 RON 113.307 RON 3.305 RON 0 RON 129.991 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

NAGHI NATALIA MĂDĂLINA
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 269 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−37.338 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.39) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
185,3 K RON
Rezultat Net 2025
23,3 K RON
Total Active 2025
206,0 K RON
Scor Bonitate
55/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 55/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 7,5 K RON 50,8 K RON 185,3 K RON
Venituri totale 7,5 K RON 94,0 K RON 236,8 K RON
Cheltuieli totale 18,1 K RON 143,7 K RON 209,0 K RON
Rezultat net −10,6 K RON −49,7 K RON 23,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 259,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−37.338 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,39 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,36 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,36 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,82 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate161,4 K RON (78.3%)
Active circulante44,6 K RON (21.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri3,3 K RON
Numerar41,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 56,07
Durata stocaj (zile) 7
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
15,0%
Marjă netă
12,6%
ROA
11,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 266,9 K RON 251,6 K RON 106,1%
2024 143,3 K RON 249,2 K RON 57,5%
2025 113,3 K RON 206,0 K RON 55,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

55
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 7,5 K RON 50,8 K RON 185,3 K RON ▲ 265,2%
Rezultat net −10,6 K RON −49,7 K RON 23,3 K RON ▲ 146,9%
Total active 251,6 K RON 249,2 K RON 206,0 K RON ▼ 17,4%
Capitaluri proprii −10,4 K RON −60,1 K RON −37,3 K RON ▲ 37,9%
Datorii totale 266,9 K RON 143,3 K RON 113,3 K RON ▼ 20,9%
Lichiditate curentă 0,03 0,34 0,39 ▲ 17,1%
Marjă netă (%) -141,44 -97,98 12,59 ▲ 112,8%
Scor bonitate 19 27 55 ▲ 103,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (23,3 K RON).
  • Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 259,0 K RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate