Publicitate

MT CONTEX SRL

CUI: 15577857 J30/546/2003 SRL Satu Mare, Municipiul Satu Mare
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 15577857
Cod înmatriculare J30/546/2003
EUID ROONRC.J30/546/2003
Data înmatriculării 2003-07-09
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 23 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Satu Mare, Municipiul Satu Mare, Str. TITU MAIORESCU, 17, II A, 3900

Țară: România
Județ: Satu Mare
Localitate: Municipiul Satu Mare
Sector: 0
Stradă: Str. TITU MAIORESCU
Număr: 17
Apartament: II A
Cod poștal: 3900

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 541.815 RON 542.702 RON 201.302 RON 335.623 RON 341.400 RON 516.493 RON 1.933 RON 514.560 RON 335.863 RON 187.049 RON 0 RON 310.535 RON 0 RON 6.419 RON 1
2024 332.737 RON 332.790 RON 104.535 RON 225.325 RON 228.255 RON 417.713 RON 568 RON 417.145 RON 293.797 RON 141.661 RON 0 RON 251.954 RON 0 RON 17.745 RON 1
2025 390.901 RON 390.905 RON 127.221 RON 257.476 RON 263.684 RON 602.437 RON 5.767 RON 596.670 RON 257.716 RON 359.959 RON 0 RON 374.314 RON 0 RON 15.238 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

ŢUŢURAŞ DORIN
administrator
Pagina administratorului
ŢUŢURAS MARIA
administrator
Sibiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (10)

Lideri din domeniu

Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 165 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
390,9 K RON
Rezultat Net 2025
257,5 K RON
Total Active 2025
602,4 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 541,8 K RON 332,7 K RON 390,9 K RON
Venituri totale 542,7 K RON 332,8 K RON 390,9 K RON
Cheltuieli totale 201,3 K RON 104,5 K RON 127,2 K RON
Rezultat net 335,6 K RON 225,3 K RON 257,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 270,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,66 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,66 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,62 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,67 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate5,8 K RON (1%)
Active circulante596,7 K RON (99%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe374,3 K RON
Numerar222,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,04
Durata încasare (zile) 350

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
67,5%
Marjă netă
65,9%
ROA
42,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 187,0 K RON 516,5 K RON 36,2%
2024 141,7 K RON 417,7 K RON 33,9%
2025 360,0 K RON 602,4 K RON 59,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 541,8 K RON 332,7 K RON 390,9 K RON ▲ 17,5%
Rezultat net 335,6 K RON 225,3 K RON 257,5 K RON ▲ 14,3%
Total active 516,5 K RON 417,7 K RON 602,4 K RON ▲ 44,2%
Capitaluri proprii 335,9 K RON 293,8 K RON 257,7 K RON ▼ 12,3%
Datorii totale 187,0 K RON 141,7 K RON 360,0 K RON ▲ 154,1%
Lichiditate curentă 2,75 2,94 1,66 ▼ 43,7%
Marjă netă (%) 61,94 67,72 65,87 ▼ 2,7%
Scor bonitate 87 87 85 ▼ 2,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (257,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate