HOMORODAN LIVIU SRL
Date generale
Adresă
România, Sălaj, Sat Gârceiu, Comuna Crişeni, GÎRCEIU, 232, 457107
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 64.039 RON | 64.081 RON | 33.112 RON | 29.598 RON | 30.969 RON | 77.107 RON | 47.774 RON | 29.333 RON | 30.790 RON | 46.317 RON | 2.668 RON | 25.704 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 58.784 RON | 58.786 RON | 63.173 RON | −4.976 RON | −4.387 RON | 44.750 RON | 36.749 RON | 8.001 RON | 1.814 RON | 42.936 RON | 0 RON | 7.540 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 2.521 RON | 2.521 RON | 55.670 RON | −53.174 RON | −53.149 RON | 35.066 RON | 25.724 RON | 9.342 RON | −51.360 RON | 86.663 RON | 0 RON | 7.484 RON | 0 RON | 237 RON | 1 |
| 2022 | 181.429 RON | 181.471 RON | 71.142 RON | 108.551 RON | 110.329 RON | 97.082 RON | 18.797 RON | 78.285 RON | 57.191 RON | 39.891 RON | 0 RON | 31.272 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 457.072 RON | 464.196 RON | 246.443 RON | 213.810 RON | 217.753 RON | 274.443 RON | 6.953 RON | 267.490 RON | 238.991 RON | 35.452 RON | 0 RON | 95.205 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 210.803 RON | 210.860 RON | 236.777 RON | −27.709 RON | −25.917 RON | 216.491 RON | 2.459 RON | 214.032 RON | 211.282 RON | 5.209 RON | 0 RON | 55.041 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 229.688 RON | 230.028 RON | 219.122 RON | 8.351 RON | 10.906 RON | 225.065 RON | 1.639 RON | 223.426 RON | 219.633 RON | 5.432 RON | 0 RON | 16.032 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (22)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Lideri din domeniu
Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Top format din 516 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 64,0 K RON | 58,8 K RON | 2,5 K RON | 181,4 K RON | 457,1 K RON | 210,8 K RON | 229,7 K RON |
| Venituri totale | 64,1 K RON | 58,8 K RON | 2,5 K RON | 181,5 K RON | 464,2 K RON | 210,9 K RON | 230,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 33,1 K RON | 63,2 K RON | 55,7 K RON | 71,1 K RON | 246,4 K RON | 236,8 K RON | 219,1 K RON |
| Rezultat net | 29,6 K RON | −5,0 K RON | −53,2 K RON | 108,6 K RON | 213,8 K RON | −27,7 K RON | 8,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 351,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 41,13 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 41,13 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 38,18 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 41,43 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 14,33 |
| Durata încasare (zile) | 26 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 46,3 K RON | 77,1 K RON | 60,1% |
| 2020 | 42,9 K RON | 44,8 K RON | 96,0% |
| 2021 | 86,7 K RON | 35,1 K RON | 247,1% |
| 2022 | 39,9 K RON | 97,1 K RON | 41,1% |
| 2023 | 35,5 K RON | 274,4 K RON | 12,9% |
| 2024 | 5,2 K RON | 216,5 K RON | 2,4% |
| 2025 | 5,4 K RON | 225,1 K RON | 2,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 64,0 K RON | 58,8 K RON | 2,5 K RON | 181,4 K RON | 457,1 K RON | 210,8 K RON | 229,7 K RON | ▲ 9,0% |
| Rezultat net | 29,6 K RON | −5,0 K RON | −53,2 K RON | 108,6 K RON | 213,8 K RON | −27,7 K RON | 8,4 K RON | ▲ 130,1% |
| Total active | 77,1 K RON | 44,8 K RON | 35,1 K RON | 97,1 K RON | 274,4 K RON | 216,5 K RON | 225,1 K RON | ▲ 4,0% |
| Capitaluri proprii | 30,8 K RON | 1,8 K RON | −51,4 K RON | 57,2 K RON | 239,0 K RON | 211,3 K RON | 219,6 K RON | ▲ 4,0% |
| Datorii totale | 46,3 K RON | 42,9 K RON | 86,7 K RON | 39,9 K RON | 35,5 K RON | 5,2 K RON | 5,4 K RON | ▲ 4,3% |
| Lichiditate curentă | 0,63 | 0,19 | 0,11 | 1,96 | 7,55 | 41,09 | 41,13 | ▲ 0,1% |
| Marjă netă (%) | 46,22 | -8,46 | -2.109,24 | 59,83 | 46,78 | -13,14 | 3,64 | ▲ 127,7% |
| Scor bonitate | 65 | 18 | 12 | 95 | 100 | 64 | 90 | ▲ 40,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (8,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (41.13), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 351,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.