Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FLAMOUR ENTIO S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Sălaj, Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, VASILE ALECSANDRI, 19, 455300, Camera 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 14.676 RON | 14.719 RON | 21.313 RON | −6.983 RON | −6.594 RON | 22.874 RON | 0 RON | 22.874 RON | 19.393 RON | 3.513 RON | 17.464 RON | 180 RON | 0 RON | 32 RON | 0 |
| 2020 | 237.209 RON | 237.219 RON | 163.840 RON | 71.305 RON | 73.379 RON | 96.229 RON | 0 RON | 96.229 RON | 90.698 RON | 5.621 RON | 23.747 RON | 100 RON | 0 RON | 90 RON | 1 |
| 2021 | 277.002 RON | 277.131 RON | 244.850 RON | 29.917 RON | 32.281 RON | 131.532 RON | 0 RON | 131.532 RON | 120.616 RON | 11.043 RON | 5.512 RON | 33.519 RON | 0 RON | 127 RON | 1 |
| 2022 | 270.482 RON | 270.760 RON | 197.504 RON | 71.024 RON | 73.256 RON | 166.440 RON | 0 RON | 166.440 RON | 159.718 RON | 6.722 RON | 1.023 RON | 356 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 287.381 RON | 287.853 RON | 254.067 RON | 31.211 RON | 33.786 RON | 82.397 RON | 58.750 RON | 23.647 RON | 69.190 RON | 13.207 RON | 1.471 RON | 299 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 164.534 RON | 168.406 RON | 174.262 RON | −7.505 RON | −5.856 RON | 91.228 RON | 47.565 RON | 43.663 RON | 61.686 RON | 29.618 RON | 11.010 RON | 27.819 RON | 0 RON | 76 RON | 1 |
| 2025 | 173.722 RON | 176.057 RON | 159.409 RON | 14.976 RON | 16.648 RON | 103.198 RON | 32.133 RON | 71.065 RON | 76.662 RON | 26.759 RON | 22.580 RON | 1.183 RON | 0 RON | 223 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
- 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
- 1414 Fabricarea de articole de lenjerie de corp
- 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte şi accesorii n.c.a.
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Lideri din domeniu
Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 142 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 14,7 K RON | 237,2 K RON | 277,0 K RON | 270,5 K RON | 287,4 K RON | 164,5 K RON | 173,7 K RON |
| Venituri totale | 14,7 K RON | 237,2 K RON | 277,1 K RON | 270,8 K RON | 287,9 K RON | 168,4 K RON | 176,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 21,3 K RON | 163,8 K RON | 244,9 K RON | 197,5 K RON | 254,1 K RON | 174,3 K RON | 159,4 K RON |
| Rezultat net | −7,0 K RON | 71,3 K RON | 29,9 K RON | 71,0 K RON | 31,2 K RON | −7,5 K RON | 15,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 252,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,66 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,81 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,77 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,86 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 7,69 |
| Durata stocaj (zile) | 47 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 146,85 |
| Durata încasare (zile) | 3 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 3,5 K RON | 22,9 K RON | 15,4% |
| 2020 | 5,6 K RON | 96,2 K RON | 5,8% |
| 2021 | 11,0 K RON | 131,5 K RON | 8,4% |
| 2022 | 6,7 K RON | 166,4 K RON | 4,0% |
| 2023 | 13,2 K RON | 82,4 K RON | 16,0% |
| 2024 | 29,6 K RON | 91,2 K RON | 32,5% |
| 2025 | 26,8 K RON | 103,2 K RON | 25,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 14,7 K RON | 237,2 K RON | 277,0 K RON | 270,5 K RON | 287,4 K RON | 164,5 K RON | 173,7 K RON | ▲ 5,6% |
| Rezultat net | −7,0 K RON | 71,3 K RON | 29,9 K RON | 71,0 K RON | 31,2 K RON | −7,5 K RON | 15,0 K RON | ▲ 299,5% |
| Total active | 22,9 K RON | 96,2 K RON | 131,5 K RON | 166,4 K RON | 82,4 K RON | 91,2 K RON | 103,2 K RON | ▲ 13,1% |
| Capitaluri proprii | 19,4 K RON | 90,7 K RON | 120,6 K RON | 159,7 K RON | 69,2 K RON | 61,7 K RON | 76,7 K RON | ▲ 24,3% |
| Datorii totale | 3,5 K RON | 5,6 K RON | 11,0 K RON | 6,7 K RON | 13,2 K RON | 29,6 K RON | 26,8 K RON | ▼ 9,7% |
| Lichiditate curentă | 6,51 | 17,12 | 11,91 | 24,76 | 1,79 | 1,47 | 2,66 | ▲ 80,1% |
| Marjă netă (%) | -47,58 | 30,06 | 10,80 | 26,26 | 10,86 | -4,56 | 8,62 | ▲ 289,0% |
| Scor bonitate | 64 | 100 | 87 | 95 | 82 | 47 | 95 | ▲ 102,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (15,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.66), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 252,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.