Publicitate

ALY-NIK PETRO TRANS SRL

CUI: 36229960 J3/1118/2016 SRL Argeş, Sat Săpunari, Comuna Morăreşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 36229960
Cod înmatriculare J3/1118/2016
EUID ROONRC.J3/1118/2016
Data înmatriculării 2016-06-22
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Argeş, Sat Săpunari, Comuna Morăreşti, Petreşti, 67, 117501

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Sat Săpunari, Comuna Morăreşti
Stradă: Petreşti
Număr: 67
Cod poștal: 117501

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 698.142 RON 741.594 RON 661.217 RON 75.036 RON 80.377 RON 1.389.893 RON 103.736 RON 1.286.157 RON 631.167 RON 773.560 RON 1.231.026 RON 144.400 RON 0 RON 14.834 RON 2
2024 651.065 RON 663.197 RON 560.792 RON 89.685 RON 102.405 RON 1.305.379 RON 55.630 RON 1.249.749 RON 720.852 RON 596.042 RON 1.125.821 RON 189.273 RON 0 RON 11.515 RON 2
2025 629.841 RON 681.871 RON 627.113 RON 39.315 RON 54.758 RON 1.163.252 RON 31.437 RON 1.131.815 RON 760.167 RON 412.737 RON 982.706 RON 144.992 RON 0 RON 9.652 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

PETRESCU NICOLAE
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,659 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
629,8 K RON
Rezultat Net 2025
39,3 K RON
Total Active 2025
1,16 M RON
Scor Bonitate
82/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 82/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 698,1 K RON 651,1 K RON 629,8 K RON
Venituri totale 741,6 K RON 663,2 K RON 681,9 K RON
Cheltuieli totale 661,2 K RON 560,8 K RON 627,1 K RON
Rezultat net 75,0 K RON 89,7 K RON 39,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 591,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,74 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 0,36 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,82 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate31,4 K RON (2.7%)
Active circulante1,13 M RON (97.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri982,7 K RON
Creanțe145,0 K RON
Numerar4,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,64
Durata stocaj (zile) 570
Rotație creanțe (ori/an) 4,34
Durata încasare (zile) 84

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
8,7%
Marjă netă
6,2%
ROA
3,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 773,6 K RON 1,39 M RON 55,7%
2024 596,0 K RON 1,31 M RON 45,7%
2025 412,7 K RON 1,16 M RON 35,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

82
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 698,1 K RON 651,1 K RON 629,8 K RON ▼ 3,3%
Rezultat net 75,0 K RON 89,7 K RON 39,3 K RON ▼ 56,2%
Total active 1,39 M RON 1,31 M RON 1,16 M RON ▼ 10,9%
Capitaluri proprii 631,2 K RON 720,9 K RON 760,2 K RON ▲ 5,5%
Datorii totale 773,6 K RON 596,0 K RON 412,7 K RON ▼ 30,8%
Lichiditate curentă 1,66 2,10 2,74 ▲ 30,8%
Marjă netă (%) 10,75 13,78 6,24 ▼ 54,7%
Scor bonitate 77 95 82 ▼ 13,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (39,3 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.74), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate