Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

USCĂTOARE CEHU S.R.L.

CUI: 40453868 J31/166/2019 SRL Sălaj, Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40453868
Cod înmatriculare J31/166/2019
EUID ROONRC.J31/166/2019
Data înmatriculării 2019-01-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani

Adresă

România, Sălaj, Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Avram Iancu, T2, 2, 7, 455100

Țară: România
Județ: Sălaj
Localitate: Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei
Stradă: Avram Iancu
Bloc: T2
Etaj: 2
Apartament: 7
Cod poștal: 455100

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 200 RON −200 RON −200 RON 200 RON 0 RON 200 RON 0 RON 200 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 200 RON 0 RON 200 RON 0 RON 200 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 244.764 RON 244.764 RON 221.569 RON 15.999 RON 23.195 RON 240.886 RON 0 RON 240.886 RON 15.999 RON 224.887 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 0 RON 0 RON 479 RON −479 RON −479 RON 18.374 RON 0 RON 18.374 RON 15.520 RON 2.854 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 0 RON 0 RON 9.796 RON −9.796 RON −9.796 RON 74.527 RON 64.490 RON 10.037 RON 1.145 RON 73.382 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2025 0 RON 0 RON 9.796 RON −9.796 RON −9.796 RON 64.731 RON 54.694 RON 10.037 RON −8.651 RON 73.382 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

BANCOŞ ADRIAN-DANIEL
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 26 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−8.651 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.14) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−9.796 RON)
  • •Grad ridicat de îndatorare: 113.4% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
−9,8 K RON
Total Active 2025
64,7 K RON
Scor Bonitate
30/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 30/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 201920202021202220242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 244,8 K RON 0 RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 244,8 K RON 0 RON 0 RON 0 RON
Cheltuieli totale 200 RON 0 RON 221,6 K RON 479 RON 9,8 K RON 9,8 K RON
Rezultat net −200 RON 0 RON 16,0 K RON −479 RON −9,8 K RON −9,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 9,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−8.651 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 113.4% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,14 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,14 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,14 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,88 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate54,7 K RON (84.5%)
Active circulante10,0 K RON (15.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar10,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
–
Marjă netă
–
ROA
-15,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 200 RON 200 RON 100,0%
2020 200 RON 200 RON 100,0%
2021 224,9 K RON 240,9 K RON 93,4%
2022 2,9 K RON 18,4 K RON 15,5%
2024 73,4 K RON 74,5 K RON 98,5%
2025 73,4 K RON 64,7 K RON 113,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

30
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 201920202021202220242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 244,8 K RON 0 RON 0 RON 0 RON –
Rezultat net −200 RON 0 RON 16,0 K RON −479 RON −9,8 K RON −9,8 K RON ▲ 0,0%
Total active 200 RON 200 RON 240,9 K RON 18,4 K RON 74,5 K RON 64,7 K RON ▼ 13,1%
Capitaluri proprii 0 RON 0 RON 16,0 K RON 15,5 K RON 1,1 K RON −8,7 K RON ▼ 855,5%
Datorii totale 200 RON 200 RON 224,9 K RON 2,9 K RON 73,4 K RON 73,4 K RON ▲ 0,0%
Lichiditate curentă 1,00 1,00 1,07 6,44 0,14 0,14 ▲ 0,0%
Marjă netă (%) – – 6,54 – – – –
Scor bonitate 34 42 63 67 21 30 ▲ 42,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 9,1 K RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 113.4% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (30/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.