Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

NAUTY XTREME SRL

CUI: 35782813 J31/169/2016 SRL Sălaj, Sat Cuzăplac, Comuna Cuzăplac
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 35782813
Cod înmatriculare J31/169/2016
EUID ROONRC.J31/169/2016
Data înmatriculării 2016-03-10
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani

Adresă

România, Sălaj, Sat Cuzăplac, Comuna Cuzăplac, CUZĂPLAC, 134, 457110, CAMERA 2

Țară: România
Județ: Sălaj
Localitate: Sat Cuzăplac, Comuna Cuzăplac
Stradă: CUZĂPLAC
Număr: 134
Cod poștal: 457110
Completare adresă: CAMERA 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 258.568 RON 258.928 RON 162.097 RON 94.241 RON 96.831 RON 149.254 RON 3.859 RON 145.395 RON 124.580 RON 24.674 RON 2.491 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2020 202.270 RON 205.293 RON 141.540 RON 62.391 RON 63.753 RON 80.960 RON 2.299 RON 78.661 RON 62.671 RON 18.289 RON 2.772 RON 0 RON 0 RON 0 RON 3
2021 274.468 RON 277.458 RON 144.263 RON 130.450 RON 133.195 RON 137.151 RON 1.005 RON 136.146 RON 130.333 RON 6.818 RON 4.496 RON 6.620 RON 0 RON 0 RON 3
2022 144.482 RON 144.482 RON 62.543 RON 80.333 RON 81.939 RON 95.195 RON 140 RON 95.055 RON 95.166 RON 29 RON 1.040 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 145.845 RON 145.845 RON 102.092 RON 37.362 RON 43.753 RON 108.767 RON 0 RON 108.767 RON 99.919 RON 8.848 RON 0 RON 42.970 RON 0 RON 0 RON 0
2024 631.912 RON 631.916 RON 212.519 RON 351.880 RON 419.397 RON 312.114 RON 5.150 RON 306.964 RON 156.239 RON 155.875 RON 0 RON 276.912 RON 0 RON 0 RON 0
2025 158.365 RON 158.367 RON 180.543 RON −22.176 RON −22.176 RON 187.934 RON 94.937 RON 92.997 RON 67.396 RON 120.538 RON 0 RON 30.955 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

FEKETE-NAGY ZOLTAN
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (24)

Lideri din domeniu

Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 35 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.77) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−22.176 RON)
Cifra de Afaceri 2025
158,4 K RON
Rezultat Net 2025
−22,2 K RON
Total Active 2025
187,9 K RON
Scor Bonitate
35/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 35/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 258,6 K RON 202,3 K RON 274,5 K RON 144,5 K RON 145,8 K RON 631,9 K RON 158,4 K RON
Venituri totale 258,9 K RON 205,3 K RON 277,5 K RON 144,5 K RON 145,8 K RON 631,9 K RON 158,4 K RON
Cheltuieli totale 162,1 K RON 141,5 K RON 144,3 K RON 62,5 K RON 102,1 K RON 212,5 K RON 180,5 K RON
Rezultat net 94,2 K RON 62,4 K RON 130,5 K RON 80,3 K RON 37,4 K RON 351,9 K RON −22,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 320,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,77 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,77 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,51 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,56 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate94,9 K RON (50.5%)
Active circulante93,0 K RON (49.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe31,0 K RON
Numerar62,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 5,12
Durata încasare (zile) 71

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-14,0%
Marjă netă
-14,0%
ROA
-11,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 24,7 K RON 149,3 K RON 16,5%
2020 18,3 K RON 81,0 K RON 22,6%
2021 6,8 K RON 137,2 K RON 5,0%
2022 29 RON 95,2 K RON 0,0%
2023 8,8 K RON 108,8 K RON 8,1%
2024 155,9 K RON 312,1 K RON 49,9%
2025 120,5 K RON 187,9 K RON 64,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

35
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 258,6 K RON 202,3 K RON 274,5 K RON 144,5 K RON 145,8 K RON 631,9 K RON 158,4 K RON ▼ 74,9%
Rezultat net 94,2 K RON 62,4 K RON 130,5 K RON 80,3 K RON 37,4 K RON 351,9 K RON −22,2 K RON ▼ 106,3%
Total active 149,3 K RON 81,0 K RON 137,2 K RON 95,2 K RON 108,8 K RON 312,1 K RON 187,9 K RON ▼ 39,8%
Capitaluri proprii 124,6 K RON 62,7 K RON 130,3 K RON 95,2 K RON 99,9 K RON 156,2 K RON 67,4 K RON ▼ 56,9%
Datorii totale 24,7 K RON 18,3 K RON 6,8 K RON 29 RON 8,8 K RON 155,9 K RON 120,5 K RON ▼ 22,7%
Lichiditate curentă 5,89 4,30 19,97 3.277,76 12,29 1,97 0,77 ▼ 60,8%
Marjă netă (%) 36,45 30,85 47,53 55,60 25,62 55,68 -14,00 ▼ 125,1%
Scor bonitate 87 80 100 87 80 90 35 ▼ 61,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 320,9 K RON.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Scor de bonitate scăzut (35/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.