ROZALIA TRIFCONT SRL
Date generale
Adresă
România, Sălaj, Loc. Jibou, Oraş Jibou, TUDOR VLADIMIRESCU, 80, 455200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 104.800 RON | 129.961 RON | 98.171 RON | 30.799 RON | 31.790 RON | 193.350 RON | 5.645 RON | 187.705 RON | 148.899 RON | 44.451 RON | 2.864 RON | 182.374 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 117.081 RON | 144.958 RON | 84.188 RON | 59.900 RON | 60.770 RON | 220.380 RON | 4.619 RON | 215.761 RON | 182.799 RON | 37.581 RON | 2.864 RON | 205.752 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 148.200 RON | 151.530 RON | 63.968 RON | 86.405 RON | 87.562 RON | 317.364 RON | 3.593 RON | 313.771 RON | 269.204 RON | 48.160 RON | 5.244 RON | 301.904 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 176.700 RON | 176.700 RON | 54.728 RON | 120.818 RON | 121.972 RON | 398.854 RON | 7.983 RON | 390.871 RON | 364.021 RON | 34.833 RON | 6.516 RON | 370.667 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 236.300 RON | 236.300 RON | 129.614 RON | 104.980 RON | 106.686 RON | 574.567 RON | 205.157 RON | 369.410 RON | 433.501 RON | 141.066 RON | 8.065 RON | 351.879 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 265.600 RON | 299.547 RON | 257.588 RON | 39.701 RON | 41.959 RON | 559.160 RON | 196.820 RON | 362.340 RON | 453.502 RON | 105.658 RON | 12.068 RON | 268.702 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 307.850 RON | 328.128 RON | 235.425 RON | 88.605 RON | 92.703 RON | 555.763 RON | 195.782 RON | 359.981 RON | 542.107 RON | 13.656 RON | 0 RON | 322.934 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Top format din 119 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 104,8 K RON | 117,1 K RON | 148,2 K RON | 176,7 K RON | 236,3 K RON | 265,6 K RON | 307,9 K RON |
| Venituri totale | 130,0 K RON | 145,0 K RON | 151,5 K RON | 176,7 K RON | 236,3 K RON | 299,5 K RON | 328,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 98,2 K RON | 84,2 K RON | 64,0 K RON | 54,7 K RON | 129,6 K RON | 257,6 K RON | 235,4 K RON |
| Rezultat net | 30,8 K RON | 59,9 K RON | 86,4 K RON | 120,8 K RON | 105,0 K RON | 39,7 K RON | 88,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 335,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 26,36 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 26,36 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,71 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 40,70 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,95 |
| Durata încasare (zile) | 383 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 44,5 K RON | 193,4 K RON | 23,0% |
| 2020 | 37,6 K RON | 220,4 K RON | 17,1% |
| 2021 | 48,2 K RON | 317,4 K RON | 15,2% |
| 2022 | 34,8 K RON | 398,9 K RON | 8,7% |
| 2023 | 141,1 K RON | 574,6 K RON | 24,6% |
| 2024 | 105,7 K RON | 559,2 K RON | 18,9% |
| 2025 | 13,7 K RON | 555,8 K RON | 2,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 104,8 K RON | 117,1 K RON | 148,2 K RON | 176,7 K RON | 236,3 K RON | 265,6 K RON | 307,9 K RON | ▲ 15,9% |
| Rezultat net | 30,8 K RON | 59,9 K RON | 86,4 K RON | 120,8 K RON | 105,0 K RON | 39,7 K RON | 88,6 K RON | ▲ 123,2% |
| Total active | 193,4 K RON | 220,4 K RON | 317,4 K RON | 398,9 K RON | 574,6 K RON | 559,2 K RON | 555,8 K RON | ▼ 0,6% |
| Capitaluri proprii | 148,9 K RON | 182,8 K RON | 269,2 K RON | 364,0 K RON | 433,5 K RON | 453,5 K RON | 542,1 K RON | ▲ 19,5% |
| Datorii totale | 44,5 K RON | 37,6 K RON | 48,2 K RON | 34,8 K RON | 141,1 K RON | 105,7 K RON | 13,7 K RON | ▼ 87,1% |
| Lichiditate curentă | 4,22 | 5,74 | 6,52 | 11,22 | 2,62 | 3,43 | 26,36 | ▲ 668,7% |
| Marjă netă (%) | 29,39 | 51,16 | 58,30 | 68,37 | 44,43 | 14,95 | 28,78 | ▲ 92,5% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 100 | 100 | 87 | 95 | 100 | ▲ 5,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (88,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (26.36), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 335,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.