DORIANA TOP FOOD S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Oraş Mioveni, HANU ROŞU, P1, E, 3, 10, 115400
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 584.855 RON | 584.855 RON | 558.118 RON | 22.158 RON | 26.737 RON | 65.135 RON | 12.569 RON | 52.566 RON | 22.358 RON | 42.777 RON | 22.467 RON | 60 RON | 0 RON | 0 RON | 10 |
| 2021 | 1.016.118 RON | 1.040.868 RON | 895.201 RON | 136.506 RON | 145.667 RON | 238.509 RON | 15.778 RON | 222.731 RON | 158.864 RON | 79.645 RON | 25.573 RON | 50.390 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 960.267 RON | 960.318 RON | 469.418 RON | 481.490 RON | 490.900 RON | 789.829 RON | 54.565 RON | 735.264 RON | 481.690 RON | 308.139 RON | 393.835 RON | 39.162 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2023 | 995.186 RON | 995.950 RON | 960.122 RON | 27.071 RON | 35.828 RON | 264.354 RON | 50.256 RON | 214.098 RON | 165.050 RON | 99.304 RON | 12.918 RON | 155.041 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2024 | 268.428 RON | 268.428 RON | 253.655 RON | 6.720 RON | 14.773 RON | 301.408 RON | 45.946 RON | 255.462 RON | 171.770 RON | 129.638 RON | 1.993 RON | 171.852 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
Raport Economico-Financiar
2020–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 584,9 K RON | 1,02 M RON | 960,3 K RON | 995,2 K RON | 268,4 K RON |
| Venituri totale | 584,9 K RON | 1,04 M RON | 960,3 K RON | 996,0 K RON | 268,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 558,1 K RON | 895,2 K RON | 469,4 K RON | 960,1 K RON | 253,7 K RON |
| Rezultat net | 22,2 K RON | 136,5 K RON | 481,5 K RON | 27,1 K RON | 6,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 568,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,97 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,96 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,63 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,33 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 134,69 |
| Durata stocaj (zile) | 3 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,56 |
| Durata încasare (zile) | 234 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 42,8 K RON | 65,1 K RON | 65,7% |
| 2021 | 79,6 K RON | 238,5 K RON | 33,4% |
| 2022 | 308,1 K RON | 789,8 K RON | 39,0% |
| 2023 | 99,3 K RON | 264,4 K RON | 37,6% |
| 2024 | 129,6 K RON | 301,4 K RON | 43,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 584,9 K RON | 1,02 M RON | 960,3 K RON | 995,2 K RON | 268,4 K RON | ▼ 73,0% |
| Rezultat net | 22,2 K RON | 136,5 K RON | 481,5 K RON | 27,1 K RON | 6,7 K RON | ▼ 75,2% |
| Total active | 65,1 K RON | 238,5 K RON | 789,8 K RON | 264,4 K RON | 301,4 K RON | ▲ 14,0% |
| Capitaluri proprii | 22,4 K RON | 158,9 K RON | 481,7 K RON | 165,1 K RON | 171,8 K RON | ▲ 4,1% |
| Datorii totale | 42,8 K RON | 79,6 K RON | 308,1 K RON | 99,3 K RON | 129,6 K RON | ▲ 30,5% |
| Lichiditate curentă | 1,23 | 2,80 | 2,39 | 2,16 | 1,97 | ▼ 8,6% |
| Marjă netă (%) | 3,79 | 13,43 | 50,14 | 2,72 | 2,50 | ▼ 8,1% |
| Scor bonitate | 62 | 100 | 87 | 77 | 65 | ▼ 15,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2020, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (6,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 568,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2024.